- Komerční sdělení -zeny
FinanceI ženy mohou umět obchodovat

I ženy mohou umět obchodovat

-

- Komerční sdělení -aktuality

Svět obchodování bývá tradičně přisuzován spíše mužům a něžné pohlaví se do něj příliš často nepouští. Někdy v tom mohou hrát roli pouhé obavy, které jsou však zbytečné.

I ženy totiž mají velmi dobré předpoklady k tomu, aby tuto oblasti ovládly a týká se to i obchodování. Což jsou například binární opce. V čem jsou dokonce lepší než muži?

Ženy se nebojí zeptat

Zásadní výhodou ženského způsobu přemýšlení je schopnost si přiznat, že něčemu nerozumím. A následně i požádat o radu. Ženy se tak často mnohem efektivněji učí. Mimo to ani neztrácejí čas procházením cesty, jíž už před nimi někdo prošel a opakováním chyb, které na ní udělali jiní. Naopak se jim tímto způsobem elegantně vyhnou.

Dámám také zpravidla nebývá vrozená přehnaná soutěživost, nemívají přebujelé ego a potřebu cokoli dokazovat sobě nebo svému okolí. Žena se v roli obchodníka je schopna koncentrovat výlučně na vlastní zájmy a dosažení osobních cílů, neboť ji neovládá testosteron, který opačné pohlaví neustále pudí k soutěživosti.

Racionálně konzervativní investorky

Ženě bývají také zpravidla přisuzovány vlastnosti jako trpělivost, zodpovědnost a pečlivost. Přestože poměrně tradičně ji takové dispozice předurčily k opečovávání rodinného krbu, s úspěchem lze tyto vlohy využít i ve světě investování. Každý krok si totiž investorka bedlivě rozmyslí.

Muži mají často sklon svoje limity neuváženě překračovat a trpět až určitou chamtivostí. Navíc mají ohledem svých investic a jejich návratnosti často poněkud „velké oči”. V případě ženy však nastupuje jistá pokora, skromnost a realističnost. Investoři – muži jsou často schopni až nesmyslně riskovat, tím se ovšem vystavují možné vysoké ztrátě. Přestože emocionalita bývá připisována tradičně spíše ženám, ukazuje se, že v případě chování v oblasti byznysu to tak úplně neplatí, žena je schopna udržet své emoce pod kontrolou a projevovat se racionálněji. Do jisté míry bychom tedy ženský způsob investování mohli označit za konzervativnější, leč s vyššími výnosy.

Ve všech případech však samozřejmě platí, že bez zkušeností není dobrý nápad pouštět se do obchodování „naostro” s reálnými penězi. Také v případě binárních opcí je vhodné si svou strategii nejprve vyzkoušet prostřednictvím: binární opce demo účet.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Zena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje