Pokud plánujete výstavbu či rekonstrukci v Praze, dejte si pozor na včasné vyřízení stavebního záboru. Co si pod pojmy jako zábor chodníku či zábor silnice představit? Pokud lešením zaberete část veřejného prostranství (tedy chodníku, silnice nebo jiného majetku města), musíte za to zaplatit místní poplatek a nájemné. Tomu však předchází vyřízení nezbytných povolení a to vám zabere minimálně měsíc času.

Využijte pro žádost o zábor chodníku odborníky

Odborníci z webových stránek zabory.cz vám poradí jak na zábor chodníku či jiného veřejného prostranství. Protože se na stavební zábory specializují, tak si je dokonce můžete zaplatit, aby vám pomohli s vyřízením veškerých nezbytných formalit na úřadech.

Zkonzultují s vámi vaše záměry a navrhnou optimální řešení, zpracují situační plánek, zajistí projednání na úřadě včetně uzavření nájemní smlouvy a případně vše projednají i s policií, pokud je to potřeba. Stačí je pouze zplnomocnit a vy nakonec obdržíte příslušnou nájemní smlouvu a rozhodnutí o užívání pozemní komunikace, a to aniž byste museli někam chodit.

  Psací potřeby jsou mou tajnou vášní

Povolení záboru tak vyřídíte celkem bezproblémově a po nezbytnou dobu budete moci pohodlně využívat majetek města dle uzavřené smlouvy. Mnozí lidé zábor neřeší, protože neví, že něco takového potřebují. Čeká je nepříjemné překvapení, když jsou pokutováni. Nakonec i oni si musí zábor vyřídit. Jejich stavba je však mezitím pozastavena a zbytečně se prodražuje.

Šetřete svůj čas i finanční prostředky

Na webových stránkách zabory.cz naleznete bližší informace o poskytování zmíněných služeb. Firma se specializuje na vyřizování potřebných povolení v Praze a blízkém okolí. Nájemné a místní poplatek jsou různé a záleží na atraktivitě území. Nejdražší je Praha 1, kde nájemné představuje 20 Kč denně z jednoho metru čtverečného a dalších 10 Kč je místní poplatek požadovaný městskou částí. Potřebujete tedy 30 Kč/m2/den, abyste mohli plochu v majetku města oprávněně využívat.

Každé město má na to zvláštní předpisy a poplatky jsou tedy individuálně stanovené. Odborníci ze zabory.cz mají více než 10 let zkušeností a když se na ně obrátíte, rádi vám poradí a pomohou.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Comment(0)