Pokud milujete Chorvatsko a vracíte se tam pravidelně, jistě na něj nedáte dopustit. V tom případě již jistě máte i jasně vymezený způsob, jak svou letní dovolenou v Chorvatsku trávíte. Někteří z nás se přiklánějí především k relaxaci a pasivnímu trávení letní dovolené na pláži, opalování a koupání v moři. Jiný dává přednost větší aktivitě, navštěvuje památky, kochá se krásnou přírody v okolí a užívá si plnými doušky místní kultury. Někdo oba druhy kombinuje a jiný zase dává přednost neustálé aktivitě a sportování. Dlouhé procházky v přírodě i lenošení na pláži může časem nudit. Dovolená v Chorvatsku a jednotlivá letoviska nabízí i velké množství atrakcí, kde můžete vybýt přebytečnou energii. A to i v případě, že budete vybírat last minute.

Aktivní dovolená

Celá řada sportů, ke kterým bude třeba mořská hladina a speciální prkno je možná po celém Chorvatsku, kde existuje řada půjčoven a instruktorů. Pod jejich vedením lze vyzkoušet například surfing, klasické klouzání po mořských vlnách na prkně, pak i windsurfing, který pracuje na stejném principu, ovšem k prknu je navíc ještě připevněna plachta, díky níž se lze klouzat po mořské hladině. Ceny obou kurzů se pohybují okolo 6 000 korun. Jde o kurzy přímo zaměřené na tuto činnost. Jestliže si tuto atrakci budete chtít vyzkoušet přímo na místě jeden den, měli byste se cenově vejít do 1 000 korun. Dále se zde nabízí i jóga na prkně speciálně k tomu určeném. Také paddle boarding, což je druh surfování s větším a stabilnějším prknem na kterém stojíte a po hladině se pomocí dlouhého pádla pohybujete. Za jeden den zaplatíte asi kolem 500 korun.

  Kambodža a dovolená, to je sen nejen pro dobrodruhy

Další možnosti zábavy

Pokud se chcete bavit a při tom poznávat blízké okolí, je pro vás zcela ideální zapůjčit si vodní skútr. Můžete si ale zapůjčit i klasický skútr, kdy nebudete litovat. Jednodenní pronájem stojí asi 1 000 korun a v pronájmu máte zahrnuto už i palivo. Pokud není řízení vaše parketa, můžete se vyřádit na nejrůznějších atrakcích, kterých je v Chorvatsku plno. Jsou to trampolíny, nafukovací hrady a různé skákající překážky. Ceny těchto atrakcí se pak pohybují okolo 100 až 300 korun podle doby, kterou na nich vždy chcete strávit. I když si vyberete ze zájezdů last minute Chorvatsko, o atrakce určitě jen tak nepřijdete. Chorvatsko je také možné využít k vyjížďkám na lodi, potápění, šnorchlování nebo k romantickým vyjížďkám na kole.

 

Related post

Cestování

Krásná a levná dovolená

Cestování Zahraničí

Chcete poznat asketický způsob života? Hurá do Bulharska!

Cestování

Španělský hit! Zmrzlina, která mění barvy

Comment(0)