Lenovo dává dohromady novou legii herních notebooků, se kterými chce vybojovat přízeň hráčů. První dva kousky už vyrazily do boje a my vám představíme cenově dostupnější model z této dvojice – Lenovo Legion Y520.

O herních noteboocích se píše a určitě také bude psát hodně a často. Čím si zrovna Lenovo Legion Y520 zaslouží pozornost? Kromě renomované značky notebooků to bude bezesporu pevné šasi respektující přímé a nekompromisní linie řady Y, které vzorem připomíná hadí kůži. Pozornost upoutají také dva žebrované reproduktory s moderní technologií Dolby Atmos.

Dominantou notebooku je unikátní klávesnice s křiklavě červeným lemováním každého tlačítka, což nejen vypadá skvěle ale zároveň plní funkci lepší viditelnosti. Ta je dále podpořena podsvícením stejné barvy, které si můžete nastavit ve dvou úrovních intenzity. Neméně zajímavým řešením je umístění numerického bloku nad směrové šipky, co umožnilo ponechat klávesnici dostatečně velkou i pro mohutnější ruce. Dnes již méně častým prvkem je použití dvou fyzických tlačítek na touchpadu s podsvíceným rámečkem, které jistě potěší konzervativnější uživatele.

  Lenovo IdeaCentre Y710 Cube: profík mezi herními počítači

Nespornou výhodou notebooků Lenovo Legion Y520 s antireflexním IPS Full HD displejem je celá řada možností konfigurace lišících se různou kombinací procesorů 7. generace Intel Kaby Lake a grafických karet NVIDIA. Hardwarovou výbavu dále doplní až 16 GB RAM a celá řada úložišť od rychlých PCIe SSD až po klasické SATA HDD disky.

Hráčům se bude hodit účinné chlazení včetně možnosti zvýšit otáčky díky funkci Extreme Cooling. Ukazuje se výhoda širokých měděných radiátorů účinně odvádějících teplo. Při vyšší zátěži se vyplatí zvýšit otáčky buďto jedním kliknutím nebo kombinací kláves. Vyšší teplota, která se mohla objevit na klávesnici, se v okamžiku ztrácí. Fajn bonus představuje i dodávaný software Lenovo Nerve Sense umožňující snadno nastavit chlazení, klávesnici či přetaktovat procesor nebo grafické jádro.

Lenovo Legion Y520 je důkazem toho, že výkon pro pořádnou herní akci se dá získat i bez přehnaného tlaku na high-endové komponenty a tím pádem i vysokou koncovou cenu.

Více informací najdete na www.lenovo.cz

více v článku...

  Prémiové smartphony z rodiny Moto Z: změňte ve vteřině svůj telefon

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

 

Related post

Vaše zkušenosti

Lenovo Legion Y720: pohlcující herní zážitek

elektronika

Lenovo PHAB 2 Pro: Objevte svět rozšířené reality

elektronika

Prémiové smartphony z rodiny Moto Z: změňte ve vteřině svůj telefon

Comment(0)