Velká novinka – čekáte druhé dítě! Poté co jste s touto informací seznámili svou rodinu, je na čase, oznámit to i svému prvorozenému dítěti. ,,Budeš mít sourozence, máš radost?” otázka, na kterou čekáte jen pozitivní odpověď. Jenže co když se vašemu dítěti spíše skřiví obličej zlostí?

Příchod nového dítěte do rodiny s sebou nese samozřejmě plno nových povinností a zážitků. Rodiče se často upřeně snaží, aby se miminku věnovali co nejvíce. Zapomínají přitom na ostatní členy rodiny, a to je mnohdy důsledek toho, proč se starší děti na své nové sourozence hněvají. Připravte se proto raději už dopředu!

Těhotenství prožívám s celou rodinou

To, jak dítě přijme nového sourozence závisí také na jeho věku. Roční děti sotva postřehnou, že se ve vašem bříšku připravuje nové dítě na život. Starším dětem je potřeba neustále připomínat, že se brzy stanou sourozenci. Prožívejte tedy těhotenství s celou rodinou. Jakmile vás miminko kopne, přivolejte starší dítě, aby mohl být u toho. Nechejte ho si bříško ošahat, pomazlete s ním a odpovězte mu na všechny zvídavé otázky. Můžete dále:

  • zakoupit dětské knížky na téma těhotenství
  • navštěvovat přátele s malým miminkem
  • vymýšlet s dítětem jméno pro sourozence
  • chodit společně s ním ke gynekologovi
  Příměstský tábor

Nechávám své dítě pomoci s přípravou

Jakmile dítě seznámíte s novou situací, můžete společně vybavovat dětský pokojíček. Vyrazte do obchodu i s ním. Nechejte ho, aby vám poradil s výběrem kočárků, dek i dětské autosedačky. Bude se tak cítit důležitě a získá větší radost z nového sourozence. Vždy ho pochvalte a zdůrazňujte věty typu ,,budeš skvělý starší bratr” nebo ,,miminko se už moc těší na svou velkou sestřičku”. Mluvte s ním také o porodu. Vysvětlete mu, že během vašeho pobytu v porodnici, se musí dítě postarat o domácnost za vás. Ukažte mu také fotky z dob, kdy on sám byl miminko a vy poprvé těhotná. Snadněji si tak uvědomí, že nové dítě přijde za chvíli na svět. Také mu vyprávějte o jeho porodu, jak to vypadalo, když jste ho čekala a jak se na něj tatínek strašně těšil. Mimo jiné se také můžete poradit s ostatníma matkami, jak své těhotenství vyzradili svým dětem. Třeba vám pomohou i jejich rady. Rozhodně se však ničeho nebojte – jakmile si vaše první dítě na nové miminko v rodině zvykne, bude ho jistě milovat a chránit stejně jako vy.

  Poporodní radosti

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

 

Related post

Děti

Dnešní puberťáci v čem jsou jiní nebo horší než jsme byli my

Děti

Jak poznat pohlaví dítěte

Děti Zdraví

Poporodní radosti

Comment(0)