- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak si užít podzimní večer?

Jak si užít podzimní večer?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Přinášíme vám tipy, jak si doma zpříjemnit chladné podzimní večery!

Nenechte si vzít dobrou náladu kvůli kratším a chladnějším dnům nadcházejících měsíců. Připravte si doma vlastní oázu klidu a relaxujte po náročném dni.

Léto je za námi a pomalu si zvykáme na chladnější počasí. Pokud se už nedostaví tzv. „babí léto“, s vysedáváním na zahrádkách nebo s grilováním se musíme pro tento rok rozloučit. Pomalu vytáhneme ze skříně teplejší oblečení a místo ledové kávy popíjíme raději teplé capuccino.

podzim

Během (pod)zimního dne se většinou častěji zdržujeme doma, a proto bychom se měli  nyní více zaměřit na „teplo domova“. Tím samozřejmě neříkáme, že pokud je venku příjemně, nechoďte  na procházky. Naopak! Zajděte se projít a kochejte se krásou barev podzimní přírody. Je to hotový balzám na tělo i duši.

Podívejme se také na možnosti, jak vykouzlit podzimní romanci doma.

Podzim ve znamení knížek a filmů

Uvařte si svůj oblíbený teplý nápoj a sáhněte po své oblíbené dobrotě. Příjemnou volbou může být například pojídání čokolády, která působí na smysly jako afrodiziakum.

Ztlumte si světla v pokoji a zalezte si pod příjemnou a vyhřátou peřinu, která vám zajistí maximální pohodlí.

spanek

Přečtěte si oblíbenou knížku nebo pusťte film a nechte tělo spokojeně odpočívat. Pro pochmurný večer si zvolte spíše nenáročný žánr, například romantické komedie či fantasy.

Svíčky, hudba a meditace

Skvělým způsobem, jak zbavit tělo stresu a napětí, je horká koupel či sprcha.  Dopřejte si také aromaterapii ve formě koupelových doplňků, například pěny do koupele.

meditace

V ložnici si rozmístěte a zapalte svíčky, velmi příjemné a uklidňující jsou například svíčky s vůní vanilky či skořice. Pusťte si uklidňující hudbu a zaujměte polohu, která vám je nejpříjemnější. Můžete si  lehnout na postel, zůstat jen sedět anebo zvolit jinou z možností. Záleží jen a jen na vás!

Zvolená poloha by vám měla být velice příjemná. Nemělo by vás nikde nic tlačit, proto se také ujistěte, zda používáte správnou matraci. Pokud je matrace nepohodlná, zvažte její výměnu a prozatím si umístěte pod záda například polštář.

Nyní zavřete oči.  Snažte se soustředit, abyste uvolnili všechny napjaté svaly a umlčeli všechny hlasité myšlenky, které vám vystanou na mysli.

Nebuďte zklamáni, pokud neuspějete ihned napoprvé. Pravidelným cvičením se naučíte ovládat svou mysl a zanechat jí „prázdnou“. Zaposlouchejte se do hudby, zhluboka dýchejte a nenechte se ničím a nikým vyrušit.  Meditovat můžete klidně  jen pár minut, ale i celé hodiny. Záleží jen na vás a vašich pocitech.

Zapojte fantazii a zapřemýšlejte sami, co vám udělá po příchodu domů největší radost. A nezapomeňte! S úsměvem a trpělivostí jde všechno lépe.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz    

Tiskové-zprávy.eu      

Aktualitycz.cz

 

 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje