- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiCo děláme s chilli papričkou, když ji zrovna nejíme?

Co děláme s chilli papričkou, když ji zrovna nejíme?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Chilli paprička, kvůli její pálivé chuti by se ne jeden z nás utloukl. Ale své obdivovatele má i v době, kdy zrovna není servírována jako hlavní chod. Může za to kapsaicin, rostlinný alkaloid, který způsobuje pálení chilli papričky a který jí zajistil místo i ve spoustě jiných oblastí než je kuchyně.

S chilli papričkou v posteli

Pikantní, nažhavená a sexy, taková je chilli paprička a takový může být i váš partner/ka v posteli, když jí/jemu naservírujete pálivé jídlo a fůru chilli papriček k tomu! Jen klid, tolik chilli papriček opravdu nebude potřeba. Koneckonců chcete navodit příjemnou atmosféru a ne závodit v pojídání chilli i když to by mnohé také naladilo!Pro romantický večer opravdu postačí příprava pikantního jídla nebo chilli paprička jako jednohubka. Už odpradávna je chilli paprička považována za afrodiziakum a řadí se k řadě dalším potravinám, které zajišťují lepší sexuální život. V chilli papričce obsažený kapsaicin vás rozpálí. Roztahuje cévy a tím prokrvuje celé tělo, včetně pohlavních orgánů. Chilli papričku nemusíte jenom jíst. Méně pálivou chilli papričku můžete rovnou vzít do postele. Když ji pak dáte na to správné místo…ale opravdu jen opatrně. Rozhodně nedoporučujeme využívat nejpálivější druhy, k nimž patří Trinidad Scorpion Butch T, Carolina Reaper, Jalapeňo a další druhy. Řada stimulačních gelů určena k aplikaci na klitoris obsahuje právě výtažek z chilli papričky. Jen nám není jasná ještě jedna věc. Že by Christian Grey o afrodiziakálních účincích chilli papričky nevěděl? Žádnou jsme totiž v erotickém filmu neviděli!

chilli

S chilli papričkou u lékaře…nebo bez lékaře?

Po vypocení se v posteli s pálivou papričkou k lékaři nejspíš nepůjdete. Ale kdyby přece něco, spolehněte se opět na chilli. Právě díky chilli papričce nemusíte být u lékaře tak často. Chilli paprička je pro zdraví přínosná nejen když ji konzumujete, ale i jinak. Jistě jste si všimli, že je kapsaicin součástí nejrůznějších léčivých náplastí, které se používají při bolestech zad, svalů a kloubů. Chilli paprička je dále známá pro své antiseptické účinky, a proto může být dobrou přírodní dezinfekcí a v neposlední řadě musíme zmínit i její přínos proti rýmě. Dnes si můžete koupit nosní sprej s kapsaicinem, který vaše nosní dutiny pořádně protáhne. Tak vidíte, aniž byste ji museli konzumovat, je chilli paprička přínosným lékem.

S chilli papričkou proti škůdcům

Hned poté, co se zbavíte rýmy, můžete vytáhnout do boje proti škůdcům. Žádná plácačka, pastičky ani ploty! Nejrůznější škůdce v podobě komárů a myší odeženete právě roztokem z chilli papričky. Ten většině drobným savcům a hmyzu nevoní, a proto může fungovat jako repelent na přírodní bázi. Jím můžete postříkat nejen své oblečení a odradit tím komáry, ale také místa, která chcete před nevítanými návštěvníky ochránit. Jakmile škůdci ucítí pach chilli papričky, směr své cesty si pravděpodobně rozmyslí. A že to opravdu funguje, o tom svědčí i fakt, že je chilli paprička využívána v boji proti slonům, kteří zemědělcům pustoší úrodu. Právě chilli papričkou jim farmáři dávají nenásilně najevo, že zde není jejich místo. Extraktem z chilli natřou ploty a ohraničení svých polí nebo zapálí oheň a štiplavý kouř s příměsí chilli už se o vše postará.

S chilli papričkou do boje

Do boje nejen proti nezvaným slonům, ale rovnou do armády můžete vykročit s chilli papričkou. Velký potenciál v ní vidí indická armáda, která její extrakt použije do granátů. Však proč ne! Po tom, co se kapsaicin osvědčil jako náplň do pepřových sprejů, může klidně přejít na vyšší kalibr. No ne?

Chilli paprička

Chilli paprička místo svetru

Po tom, co chilli papričku nastražíte proti škůdcům a bouchnete si nějaký ten chilli granát, svetr již pravděpodobně potřebovat nebudete. Proč? Právě díky chilli papričce, která vás mimo jiné i vnitřně zahřeje. Hřejivý pocit chilli svetru budou moci okusit právě vojáci nasazeni do misí v chladnějším podnebí, v jejichž novém jídelníčku nebude o chilli papričku nouze. No tak snad jim alespoň dají nějaké ty košile! Chilli paprička zahradníkem

Lepší než udělat kozla zahradníkem, tuhle funkci svěřte raději chilli. Právě s chilli papričkou se konečně můžete postarat o svou zahrádku nenásilnou cestou. Mšic se zbavíte chilli postřikem, který si vyrobíte rozdrcením několika pálivých chilli papriček, které zředíte vodou a prolijete přes drobné sítko.

Co děláme s chilli papričkou, když ji zrovna nejíme? Nevyužita nezůstane. Svůj mnohaletý obdiv si obhájí v posteli, na zahradě, u lékaře nebo také v armádě.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje