- Komerční sdělení -
Zajímavosti Pět věcí, které poškozují zdraví

Pět věcí, které poškozují zdraví

-

- Komerční sdělení -

Sluchátka

Poslech hudby třeba v dálkovém autobuse, vlaku nebo v hlučné posluchárně nám může jen uškodit. Automaticky si totiž přidáváme na hlasitosti, abychom měli ničím nerušený poslech. Buňky ve vnitřním uchu pak mohou utrpět dost možná i nenapravitelné škody, a to ať už jste jakkoliv staří. Sluch si takto může poškodit klidně i dítě střední školou povinné, u kterých jsou sluchátka takřka součástí povinné školní výbavy. Pokud už musíte mít sluchátka, určitě na nich nešetřete.

Nadměrné čištění uší

Uši bychom měli čistit určitě méně často než jednou týdně. Nebuďme v tomto směru příliš horliví, je to určitě jen na škodu. Maz si pomocí vatových tyčinek k tomu určených můžete posunout dále do zvukovodu a jen si tím uškodit. Pro lékaře je pak velmi těžké dostat jej zpátky. Ucho se čistí vlastně samo, nejlepší bude v tomto ohledu použít papírový kapesníček. No a ušní maz? Ten sice nepůsobí zrovna esteticky, odstraňovat bychom jej ale neměli. Zabraňuje totiž nečistotám dostat se dále do ucha a působit zde škodu.

zdraví

Příliš mnoho sprchování

Dopřát si sprchu je určitě velmi příjemné, nemusí se tak ale dělat příliš často. Dvakrát denně je opravdu příliš, stačí maximálně jedenkrát za den. Pokud se sprchujete nadměrně často, svou kůži do budoucna jen vysušíte. Pro většinu lidí, zvláště ty, kteří mají sklon k praskání cévek, není vhodné ani dlouhé ležení v horké vodě ve vaně, tento jejich problém totiž může jen rozšířit.

Holení chloupků v nose

Ne všude a ne vždy bychom se měli holit. Zatímco zbavování se vousů je alespoň čas od času naprosto v pořádku, chloupky v nose chrání podobně jako již zmíněný ušní maz před nečistotami, které by se mohly probojovat dále do nosu. Takže zastřihnout bychom měli jen ty chloupky, které z nosu doslova “čouhají”, to snad abychom učinili estetice zadost. A pozor na trhání nosních chloupků pomocí pinzety, mohli byste následně přijít k nepříjemnému zánětu.

zdraví

Příliš úzké kalhoty

Připadáte si příliš objemní a nosíte raději o číslo menší džíny či manšestrové kalhoty, ve kterých se po celý den škrtíte? Nosit upnutý oděv je chybou, zvláště u mužské části naší populace. Způsobují totiž křečové žíly a dokonce mají co do činění i s neplodností. Upnuté kalhoty totiž drží varlata příliš blízko těla (přitom v šourku je asi o stupeň nižší teplota než jinde v těle), spermie tak nemohou dozrát v ideální teplotě. Problém ale vzniká i u žen, může jít o gynekologické záněty nebo potíže s močovým měchýřem, protože příliš upnuté kalhoty dráždí ústí močové trubice a nenapomáhají odpařování vlhkosti.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Mohlo by se vám líbit

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání splnit.  Skvělou snídani si můžete objednat nejen prostřednictvím e-shopu pekařství, ale...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete chtít pro svého drobečka jen to nejlepší. V posledních letech...
- Komerční sdělení -

Měkká náruč mikroplyše

Jedním z nejoblíbenějších materiálů ložního povlečení je v současné době mikroplyš. Oceníte u něho nejen příjemný pocit na omak, ale také...

Už jste četli?

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete...
- Komerční sdělení -

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje