Na zmínku o arganovém oleji jste už určitě narazili. V drogerii se to hemží přípravky s přídavkem tohoto exotického oleje, beauty blogerky na internetu opěvují jeho téměř kouzelné účinky na pleť i vlasy, možná jste zaslechli i zmínky o jeho blahodárném působení při vnitřním užívání. A možná si říkáte, že obyčejný olej přece tolik zázračných vlastností mít ani nemůže. Vtom případě si vás dovolíme opravit: může. A má. On to totiž není jen tak nějaký obyčejný olej…

Tekuté zlato z Maroka

Maročané se turistům často chlubí bizarním úkazem, a sice kozami, pasoucími se v korunách stromů argánie trnité. Plody tohoto stromu, kromě toho, že chutnají kozám, obsahují vzácný arganový olej, často přezdívaný díky zemi svého původu marocké zlato. Používá se již celá staletí v kosmetice i v kuchyni.

Na pleť i na vlasy

Arganový olej v sobě obsahuje velké množství vitamínu E, který dokáže zpomalit stárnutí buněk, nenasycené mastné kyseliny, vitamín F, tokoferoly či karotenoidy. Ale nechme stranou složitá jména: v arganovém oleji zkrátka najdeme ucelený komplex látek, které naše tělo potřebuje k správnému fungování. Dokáže tak zlepšit kvalitu pleti, omezit tvorbu vrásek a příznivě působí i na drobné jizvy, například po akné. Je také účinným pomocníkem v boji proti kožním nemocem, jako je lupénka či různé druhy ekzémů, díky své schopnosti stimulovat tvorbu kolagenu v kůži si jej také oblíbily nastávající maminky, které s jeho pomocí předcházejí tvorbě strií. Arganový olej je navíc velmi univerzální – zkuste si z něj udělat vlasový zábal. Při pravidelném používání vyživuje vlasovou pokožku a udržuje vlasy pevné, pružné a lesklé na pohled.

  Ulthera

Koncetrovaná síla přírody v lahvičce

Arganový olej je navíc velmi dobře vstřebatelný, pokožku zanechává jemnou a vláčnou, není třeba se obávat přílišné mastnoty nebo ucpaných pórů. Použít jej můžete jak ráno pod make-up, tak večer před spaním a ráno si užívat pocit krásně vypjaté a projasněné pleti – a to bez liftingu a botoxu. Ještě nemáte svou lahvičku arganového oleje? Na nic nečekejte a napravte to ještě dnes!

Comment(0)