- Komerční sdělení -zeny
ZdravíJak na pigmentové skvrny

Jak na pigmentové skvrny

-

- Komerční sdělení -aktuality

Pigmentové skvrny na pokožce nám vznikají nejčastěji jako příčina přílišného slunění. Ačkoliv lze tyto skvrny kosmeticky odstranit, je potřeba se před pobytem na slunci dostatečně chránit.

Pigmentové skvrny

Tyto nevzhledné skvrny se nazývají také melasmat či chloasmat. Mohou vznikat nejen z důvodu pobytu na slunci, ale také z důvodu genetické dispozice, vlivem hormonálních změn, například vznikají nejčastěji v těhotenství, při užívání HA nebo v období menopauzy. Příčinou je hyperpigmentace, tedy nadměrná tvorba melaninu.

Na místech, které jsou vystaveny slunečnímu paprsku nejčastěji, se mohou vyskytovat po čtyřicítce tzv. stařecké skvrny. Kůže reaguje na nízkou úroveň UV záření a pokud trpíte hyperpigmentací, musíte myslet na ochranu své pleti neustále.

Jak léčit a předejít pigmentovým skvrnám

Některé pigmentové skvrny vám mohou rychle zmizet, jiné vám na kůži zůstanou i řadu měsíců a let.  Vždy záleží na intenzitě jejich zabarvení, jak hluboko jsou v kůži. Méně výrazné skvrny lze zmírnit pomocí kvalitní kosmetiky. Náročnější skvrny vám pomůže odstranit odborník, například pomocí chemického peelingu či laserového paprsku.  Bělení pomocí kyselin nechejte vždy na odborníkovi, který využívá vyšší koncentraci kyselin a umí s nimi správně zacházet.

Důležitá je prevence. V létě je potřeba se chránit kvalitním krémem s vysokým UV filtrem. Na trhu je k dostání celá řada kvalitní kosmetiky. Pleti pomůžete také dostatečným přísunem zinku a vitaminu E a C, selenu a betakarotenu.  Používejte vždy krém podle konkrétního typu kůže.  Každou pigmentovou skvrnu si nechte prozkoumat dermatologem.  Se sluněním to rozhodně v létě nepřehánějte.  Problém s pigmentovými skvrnami řeší čím dál více žen. Problém s nadměrnou pigmentací mohou mít ženy již od 20. roku věku.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje