Mateřství je něco čím si projde snad každá žena. V průběhu života každé ženy dojde k životnímu rozhodování mezi mateřstvím, nebo pracovní kariérou. Co z toho si vybrat a proč ?

Jste v dobrém věku, máte skvělou práci, ještě lepší plat a jste maximálně spokojená. Ale jednou přijde období kdy začnete uvažovat o mateřství, v takovém případě pak obvykle mateřství ustupuje stranou a kariéra vstupuje do popředí.

Matka - Manažerka

Matka – Manažerka

Jak si správně vybrat ?

Musíte spoléhat na svého partnera a zjistit si nějaké informace od zaměstnavatele ohledně mateřství. Správný partner by vás měl v tomto těžkém období navést na tu správnou cestu, nebo vám ji alespoň pomoct nalézt dokud je to možné. Pakliže je vaše práce u vašeho zaměstnavatele nenahraditelná, můžete si být téměř jistá že s mateřstvím moc problémů nebude a pravděpodobně vám nabídne možnost pracovat z domova (splňují-li to pracovní podmínky zaměstnavatele).

Zaměstnavatel mě vyhodil, ale jsem těhotná!

Zaměstnavatel vás může vyhodit v tříměsíční pracovní zkušební lhůtě. V případě že máte se zaměstnavatelem sepsanou smlouvu na dobu určitou, zaměstnavatel těhotnou ženu NESMÍ vyhodit (mohl by pouze v případě hrubého porušení pracovní kázně). V případě vás zaměstnavatel vyhodil i přesto že mu bylo jasně sděleno o těhotenství doporučujeme případ dát k soudu. Můžete získat odškodnění v nemalé výši.

  Paralyzér – skvělá pomůcka k sebeobraně, aneb vaše jistota bezpečí!

Jak vypadá mateřská dovolená ?

Mateřská dovolená v délce 28 týdnů (v případě porodu 2 a více dětí, trvá 37 týdnů), do které nastupuje těhotná žena 6 – 8 týdnů před plánovaným porodem.

Musím oznámit zaměstnavateli mé těhotenství ?

Ne, není to povinné. Při zjištění že je žena těhotná projde žena v nemocnici sérií testů a zjišťuje se zdraví plodu. V případě že těhotná žena v práci vykonává těžkou práci, pro těhotné ženy nevhodnou je ve vlastním zájmu těhotné ženy oznámit zaměstnavali těhotenství co nejdříve.

Comment(0)