I ze strmého svahu se dá udělat příjemná terasovitá zahrada. Ještě nedávno si Češi mysleli, že když zasadí pár kytiček a položí okolo dlaždice, mají tu nejkrásnější zahradu a na ty, co si nechali udělat zahradu architektem se dívali s nepochopením.

dlažba

Dnes máme mnohem vyšší nároky na úpravu zahrady. Dnes sázíme stromy, montujeme samozavlažovací zařízení nebo budujeme koupací jezírka a stavíme zděné ploty okolo celé zahrady,  které nám poskytnou dostatek soukromí. Stavíte dům na pozemku, kde si nedokážete představit vzhled vaší zahrady? Máte strmý svah nebo naopak nezajímavý plácek? Nebojte se oslovit zahradního architekta a to v té době, kdy stavíte základy domu. Pokud se pustíte do úpravy zahrady až je dům hotový a jsou u něho i komunikace, které je potřeba rozkopat, pak opravená zámková dlažba už nebude dosahovat stejné kvality.

Jak se zbavit svahu? Udělejte si venkovní schody

Chcete se zbavit svahu? Možností je několik. První variantou je rozšíření roviny kolem domu, řešením je také násep nebo terasa, na kterou bude položena terasová dlažba. Na volný plácek lze postavit i zídky nebo zahradní ploty, které rozčlení volný prostor.

  Myčky nádobí Winterhalter

dlažba

Na stavbu zídky se hodí betonové svahové tvarovky a kameny a také je vhodné osázet ji rostlinami. Na kolmé zídky se používá ztracené bednění nebo tvárnice. Nezapomeňte, že zídka může zespodu nasáknout vodou a proto za ní udělejte drenáž.

Chcete-li se po zahradě pohybovat i v deštivém počasí suchou nohou, ne v blátě a kalužích, pak je řešení zatravňovací dlažba a dlaždice. Dlažba pomůže zpevnit plochu. Mobilní zahradní obrubníky se vyrábějí z různých materiálů, například z recyklovaného plastu. Po sezóně se jednoduše vytáhnou a na jaře si vymezíte zahrádku dle potřeb. Klasikou jsou betonové obrubníky, které mají trvalý charakter.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Comment(0)