- Komerční sdělení -zeny
FinanceJak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy...

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

-

- Komerční sdělení -aktuality

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a pokud je pasivní příjem dlouhodobý, umožní také zajištění v době důchodu. Jak si tedy zabezpečit pasivní příjem do důchodu? Jaké existují typy na získání tohoto typu příjmu?

Pasivní příjem je pro mnohé atraktivní zejména proto, že při generování peněz není třeba vynakládat úsilí. Ovšem zpočátku je třeba k vybudování pasivního příjmu investovat buď peníze, nebo úsilí a čas.

Tento druh příjmu může vypadat buď jako výnosy z investice do nemovitostí, pasivní příjmy z dividend nebo z intelektuálního vlastnictví. Patří sem také zbytkové příjmy z podnikání, proto větší odvážlivci mohou začít uvažovat nad tím, jak založit firmu.

Při troše vynalézavosti si každý může najít svůj ideální způsob pasivního zisku. Ten sice často nemusí být řešením pro akutní finanční nouzi, může však zajistit poměrně bezstarostný život do budoucna. V ideálním případě pasivní příjem vygeneruje finance, díky kterým již nebude potřeba ani důchodová kalkulačka.

Pronájem nemovitosti

Jedním z nejznámějších způsobů generace pasivního příjmu je investování do nájemních nemovitostí. Zpočátku je sice potřeba dostatek volných peněz, ty se však díky pronájmu vrátí a poté znásobí. Poptávka po bydlení bude vždy, proto se pronájem do nemovitosti jeví jako dobrá volba.

Pronajmout je možné byt, bytový dům nebo také garáž. Krátkodobý pronájem může zajistit také Airbnb, dnes velmi populární fenomén. Koupí nemovitosti v atraktivní lokalitě může být pasivní příjem zajištěn na celou řadu let.

Pasivní příjem je cestou k finanční svobodě, a pokud je dlouhodobý, umožní také zajištění v době důchodu.

Pasivní příjem z dividendy

Volné finanční prostředky je možné investovat také do dividendových akcií. Ty vyplácejí část zisku akcionářům a vedle investice do nemovitostí patří k nejefektivnějším formám pasivního příjmu. Alternativou může být také investice do ETF neboli burzovně obchodovatelných fondů.

Ty dávají prostor také méně zkušeným investorům i proto, že vyžadují takřka minimální správu. Investice do dividendových akcií nemusí zpočátku vynášet velké obnosy, avšak s časem stoupá také pravděpodobnost stálejšího pasivního příjmu.

P2P půjčky jako zdroj pasivního příjmu

Díky moderní době již půjčování není výhradní doménou bank, avšak mohou se do něj zapojit i drobnější investoři. Takzvané peer-to-peer půjčky umožňují investorům půjčovat lidem a zhodnotit tak své volné finanční prostředky.

Existují také peer-to-business půjčky, kdy investoři půjčují společnostem. Vše probíhá skrze specifické platformy, které tyto půjčky zprostředkovávají. Mnohé platformy navíc disponují funkci automatického investování, kdy je možné reinvestovat zisky na základě stanovených kritérií.

Pasivní příjem z dluhopisů

Alternativou k investici do akcií či ETF jsou také dluhopisy. Jedná se o poměrně bezpečnou formu investice, avšak s tím se pojí také menší výnosy. Státní dluhopisy lze zjednodušeně vnímat jako půjčku. Investor pak státu půjčí peníze a je mu vystaven cenný papír.

Kromě státních dluhopisů existují také dluhopisy různých společností. Je však otázkou, zda se v dnešní době investice do dluhopisů vůbec vyplatí. Vybrat dluhopis té správné společnosti je často složité, a proto se možná spíše vyplatí zainvestovat do něčeho jiného.

Je otázkou, zda se v dnešní době investice do dluhopisů vůbec vyplatí.

Vytvoření informačně hodnotného obsahu

K pasivnímu příjmu z informačně hodnotného obsahu je třeba zejména počáteční úsilí, nadšení a většinou také internet. Díky němu je možné psát e-knihy, natáčet videa na YouTube nebo vytvářet zajímavé a informativní internetové kurzy.

Kurzy a e-knihy je poté možné prostřednictvím internetu prodávat a z natáčení videí je možné získat pasivní příjem pomocí reklam. Je však potřeba zaměřit se na konkrétní oblast a v té excelovat. Podobně je možné získat pasivní příjem z intelektuálního vlastnictví. V tomto případě lze např. zpeněžit své zvukové umění nebo prodat práva k použití vlastních fotografií.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje