Jsou vaše oči unavené z neustálé práce na počítači? Rádi byste měli poblíž něco příjemného na pohled? Vertikální zahrady jsou skvělým tipem, jak si dopřát luxus ve vašem pracovním prostředí. A to bez nutnosti zálivky!

Co jsou vertikální zahrady?

Jedná se o kompozici umělých rostlin, menších stromů a keřů. Ty jsou k použití jak v interiéru, tak například i na balkóně a kdekoliv v exteriéru. Oproti živým rostlinám odpadá starost s péčí o rostliny, umělé rostliny jsou jednoduše zelené stále a okamžitě, bez nutnosti čekání. Pokud máte kancelář v místě, kde není dostatek denního světla, jsou vertikální zahrady skvělou volbou. Budete se cítit jako v přírodě, aniž byste si lámali hlavu nad zálivkou rostlin.

Jak vybrat vhodné rostliny?

Pokud máte nižší rozpočet, zvolte kombinaci rostlin asijského původu. Ty mívají příznivé cenové podmínky. U stromů a palem kvalitního provedení je důležitým prvkem použitý kmen – bývá většinou přírodní. Pro dekorace exteriérů je vhodné zvolit speciální květiny, stromy i palmy vyrobené z odolných plastů. Jsou voděodolné a obsahují UV odolnou vrstvu. Ohledně vizuální podoby vertikální zahrady je vždy dobré si pohlídat, zda prodejce nabízí i možnost individuální konzultace a náhledů.

Jaké jsou výhody vertikálních zahrad?

Náklady na pořízení a údržbu umělé vertikální zahrady jsou méně než poloviční oproti stěně ze živých rostlin. Rostliny také nevyžadují sluneční svit. Samozřejmě odpadá starost o údržbu rostlin, kdy je nutné dodržovat individuální potřeby každé z rostlin. Jediná péče, kterou tyto stálezelené dekorace vyžadují, je otření vlhkým hadříkem nebo osprchování. Odpadá také věčná starost, co umístit na mezeru po odumřelé rostlině.

Rostliny dodávané špičkovými firmami jsou na první pohled k nerozeznání od živých. Takže chcete-li krásnou zeleň bez údržby, je to skvělá volba.

  Jemné barvy, víme je nosit?

Post by admin

Comment(0)