- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiVertikální zahrady – skvělý tip pro vaši kancelář

Vertikální zahrady – skvělý tip pro vaši kancelář

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jsou vaše oči unavené z neustálé práce na počítači? Rádi byste měli poblíž něco příjemného na pohled? Vertikální zahrady jsou skvělým tipem, jak si dopřát luxus ve vašem pracovním prostředí. A to bez nutnosti zálivky!

Co jsou vertikální zahrady?

Jedná se o kompozici umělých rostlin, menších stromů a keřů. Ty jsou k použití jak v interiéru, tak například i na balkóně a kdekoliv v exteriéru. Oproti živým rostlinám odpadá starost s péčí o rostliny, umělé rostliny jsou jednoduše zelené stále a okamžitě, bez nutnosti čekání. Pokud máte kancelář v místě, kde není dostatek denního světla, jsou vertikální zahrady skvělou volbou. Budete se cítit jako v přírodě, aniž byste si lámali hlavu nad zálivkou rostlin.

Jak vybrat vhodné rostliny?

Pokud máte nižší rozpočet, zvolte kombinaci rostlin asijského původu. Ty mívají příznivé cenové podmínky. U stromů a palem kvalitního provedení je důležitým prvkem použitý kmen – bývá většinou přírodní. Pro dekorace exteriérů je vhodné zvolit speciální květiny, stromy i palmy vyrobené z odolných plastů. Jsou voděodolné a obsahují UV odolnou vrstvu. Ohledně vizuální podoby vertikální zahrady je vždy dobré si pohlídat, zda prodejce nabízí i možnost individuální konzultace a náhledů.

Jaké jsou výhody vertikálních zahrad?

Náklady na pořízení a údržbu umělé vertikální zahrady jsou méně než poloviční oproti stěně ze živých rostlin. Rostliny také nevyžadují sluneční svit. Samozřejmě odpadá starost o údržbu rostlin, kdy je nutné dodržovat individuální potřeby každé z rostlin. Jediná péče, kterou tyto stálezelené dekorace vyžadují, je otření vlhkým hadříkem nebo osprchování. Odpadá také věčná starost, co umístit na mezeru po odumřelé rostlině.

Rostliny dodávané špičkovými firmami jsou na první pohled k nerozeznání od živých. Takže chcete-li krásnou zeleň bez údržby, je to skvělá volba.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje