- Komerční sdělení -zeny
FinanceAby se nebankovní půjčky bez registru nestaly každodenní realitou...

Aby se nebankovní půjčky bez registru nestaly každodenní realitou našich dětí

-

- Komerční sdělení -aktuality

Půjčka online, nebankovní půjčky bez registru, SMS půjčka bez registru… Kolotoč půjček může člověka dostat na dno, ze kterého se jen těžko odrazí zpátky na hladinu, aby se mohl nadechnout. Jak naučit děti finanční gramotnosti, aby se nemusely bát, že každé neznámé číslo na displeji telefonu patří exekutorovi?

Proč (a jak) učit děti finanční gramotnosti?

Svou představu o finanční gramotnosti má asi každý. Jednoduše řečeno jde o schopnost chovat se ve vztahu k financím zodpovědně. Finančně gramotný člověk ví, jak vypadá vyrovnaný rozpočet, ví, co je to úrok a RPSN a je také schopný reálně zhodnotit své možnosti, pokud si chce vzít půjčku. Dokonce ani nebankovní půjčky bez registru nemusí být nebezpečné, pokud víte, že jste schopni své závazky splácet.

Finanční gramotnost je již několik let součástí školních osnov, se základními pojmy by se děti měly seznámit už na 1. stupni základní školy a absolvent střední školy by měl znát pojmy jako DPH nebo inflace. Samozřejmostí by měla být i schopnost vyhodnotit svůj osobní nebo rodinný rozpočet. Jednoduše by měli vědět, že SMS půjčka bez registru není tou nejlepší variantou, jak financovat svůj život.

Výuka finanční gramotnosti probíhá ve školách, ale měla by probíhat také v rodině. Už předškolní a mladší školní děti bychom měli učit znát hodnotu peněz. Už v tomto věku jim také můžeme začít dávat kapesné a pomalu je učit šetřit, aby si nakonec za své peníze mohly dovolit více.

Je půjčka online nebezpečná?

I lidé, kteří mají své finance pod kontrolou, se někdy mohou dostat do situace, kdy potřebují půjčit peníze. Může se jednat o nenadálé výdaje v podobě rozbité pračky nebo lednice, ale také o leasing na auto nebo financování bydlení. V těchto chvílích bychom si jako finančně gramotní lidé měli umět vybrat finanční produkt, který je pro nás nejvýhodnější, a rozhodně neuvěřit dokonalé finanční nabídce, se kterou nám volá neznámé číslo.

Mezi oblíbené produkty patří půjčka online. Jak už název napovídá, půjčka online se vyřizuje po internetu, bez nutnosti navštívit kamennou pobočku banky nebo jiné finanční instituce. Její další výhodou je rychlost sjednání. Půjčka online může být schválena během 10 minut a dalších 15 minut trvá, než máte peníze na účtu. Jedná se tedy o velmi pohodlnou možnost, jak si půjčit peníze.

Půjčka online má často špatnou pověst, podobně jako nebankovní půjčky bez registru nebo SMS půjčka bez registru. Nicméně dnes už je půjčka online i v nabídce seriózních bankovních domů, které tak chtějí ulehčit klientům žádost o spotřebitelský úvěr.

SMS půjčka bez registru stále představuje riziko

Při sjednávání jakékoliv půjčky je pro žadatele o úvěr i finanční instituci jakousi zárukou registr dlužníků. V něm jsou zaznamenány stávající i minulé půjčky, případná exekuční řízení a také splátková morálka klienta. Poskytovatel půjčky si tak může ověřit, zda je pro něj bezpečné právě tomuto člověku půjčit. Pro problémové klienty je tato procedura samozřejmě nepříjemná, protože z důvodu špatných záznamů často půjčku nezíská, ale měli bychom si uvědomit, že registr dlužníků nechrání jen poskytovatele půjčky, ale také dlužníky. Díky ověřování jejich bonity se nedostanou do dluhové pasti a neřešitelných problémů, kdy je vyděsí každé neznámé číslo na displeji telefonu.

Samozřejmě i registr dlužníků se dá obejít a pro problémové klienty se staly oblíbenou možností nebankovní půjčky bez registru. Ty poskytují výhradně nebankovní společnosti a jsou často spojeny s vysokými úroky a poplatky. Velmi jednoduchou možností je SMS půjčka bez registru, k jejímu sjednání mobilní telefon a přístup na internet. Většinou se takto půjčují menší částky a počítá se splacením do měsíce. Pokud se tak nestane, většinou se zvyšují úroky a částka, kterou je nutné zaplatit, narůstá. A bylo by skvělé, kdybychom sebe i naše děti vzdělali natolik, že se taková SMS půjčka bez registru bude všem zdát jako produkt, který nemá v našem rozpočtu místo.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje