- Komerční sdělení -zeny
ZdravíMýty o léčbě neplodnosti

Mýty o léčbě neplodnosti

-

- Komerční sdělení -aktuality

Léčba neplodnosti je v některých případech běh na dlouho trať, jindy stačí ale jen pár měsíců k početí vytouženého miminka. Kolem léčby neplodnosti se však točí mnoho mýtů a nepravd. Které to jsou?

1. mýtus: Neplodnost není nemoc

Světová zdravotnická organizace uznala neplodnost jako nemoc. Je to jev, kdy žena neotěhotní po roce pravidelného nechráněného styku. V České republice má problémy s početím přibližně 15 % dvojic, z toho 90 % z nich se podaří vyléčit.

2. mýtus: K lékaři zajděte až po dvou letech snažení

Nečekejte tak dlouho dobu. O neplodnosti se dá mluvit po jednom roce nechráněného sexu. Obzvlášť je-li ženě více jak 35 let. Jak dlouho má žena čekat s návštěvou odborníka po vysazení hormonální antikoncepce, pokud se nedostaví menstruace? Většina žen začala s užíváním HA v době, kdy neměla ustálený pravidelný cyklus. Stav se většinou sám upraví a radí se vyčkat 2-3 měsíce.

3. mýtus: Děti „ze zkumavky“ jsou více nemocné

Děti počaté ze zkumavky nerozeznáte od těch ostatních. Pokud se tedy rozhodnete pro tuto cestu početí, není se čeho obávat. Žádná studie neprokázala, že by tyto děti byly častěji nemocné nebo více náchylné k různým vadám nebo poruchám. Jedinou pravdou je, že se častěji rodí předčasně. To souvisí s faktem, že se mezi dětmi vyskytuje více dvojčat a ta se zpravidla rodí před termínem.

4. mýtus: Je přeci jednoduché počít dítě

To, že by někteří lidé kolem sebe neměli dvojici či dvojice, které bojují s neplodností, je spíše hodně neobvyklé až vzácné. Jenom v České republice se léčba týká každého šestého až sedmého páru. Pocit izolovanosti je jen zdání, mnoho lidí o tomto problému jednoduše nemluví.

5. mýtus: Léčba neplodnosti je bolestivá a zdlouhavá

Nemusíte se bát nekonečných vyšetření, bolestivých zákroků a toho, že byste rovnou podstoupili IVF. Více než 40 % párům dokážou lékaři pomoci jednodušším způsobem než je mimotělní oplodnění. Například ženám tabletkami upraví hormony. Tato léčba zabírá rychle, někdy už první měsíc!

6. mýtus: Vysoké finanční náklady

Základní vyšetření a léčba jsou plně hrazeny pojišťovnou. Taktéž 4 cykly IVF (v základní podobě) se stimulací vaječníků kryje zdravotní pojištění do 39 let věku ženy. Pokud by si pár chtěl nechat přebytečná embrya zamrazit a použít je v případných dalších cyklech, musí si to již zaplatit. Připlácet budete i za kvalitnější léky nebo další metody. Doplatek se pohybuje v řádech tisíců na jeden pokus. Záleží ale vždy na diagnóze muže a ženy. Všechny metody nejsou nutné.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje