K častým dámským procedurám patří barvení vlasů stejně neodmyslitelně jako například make-up. Nicméně časté chemické zásahy příliš na kvalitě vlasů nepřidají. Naštěstí lze však zmírnit dopad používání barev na vlasy. Přesně o tom je dnešní článek.

S jistotou se dá konstatovat, že dnešní barvy na vlasy, jež běžně seženete v drogeriích, jsou na tom o poznání lépe, než tomu bylo v minulosti. Moderní barvy jsou mnohem šetrnější a jejich používání tolik nenarušuje vlasovou strukturu. Avšak to neznamená, že jejich dopad na kvalitu vlasů je nulový. Rozhodně se nevyplatí podcenit správnou péči nejen o vlasy, ale i vlasovou pokožku. Vhodnou životosprávu a pitný režim snad rozepisovat nemusíme.

Pravidelná péče o vlasy je základ

Často barvené vlasy potřebují mnohem více péče. Počínaje hydratací až přes jejich výživu. Přesto, že se zdají být barvené vlasy zdravé i lesklé. Většinou to způsobí přídavné složky v barvě. Pravdou je, že si téměř každá žena po pár dnech povšimne prvních nedokonalostí. Vlasy mají mnohem větší tendenci se lámat a třepit. Ani časté mytí a foukání horkým vzduchem jim na kráse a zdraví nepřidá. To lze částečně napravit používáním kvalitních vlasových přípravků. Šampony i kondicionéry volte raději s keratinem, který vyhlazuje vlasovou strukturu. Vybírejte raději z osvědčených a recenzovaných výrobků, než novinek, o kterých nemá zatím nikdo tušení, jak fungují. Případně volte kvalitní značku, která je na trhu už nějaký ten pátek.

  Sexuální trendy – chytrá erotika

Domácí vlasové masky

Vlasové masky dokážou opravdové divy. Do vlasové péče jí zařaďte minimálně jednou týdně. Nanášejte je však pouze na konečky vlasů a vyhněte se aplikaci na pokožku hlavy. Zbytečně by se vám vlasy mohly mastit. Receptů na domácí masky existuje nespočet. Výborný je med, vejce, ale i pivní lázeň působí zázraky. Pravděpodobně už jste zaslechly o síle kokosového oleje. Pamatujte však, že méně je někdy více. S používáním domácích i kupovaných přípravků to nepřehánějte.

Jsou-li již vaše vlasy skrze častého barvení poškozené, je lépe svěřit jejich další osud do rukou profesionála. Často se už moc zachránit nedá, proto je potřeba pravidelně zastřihávat. To podpoří jejich růst a regeneraci. Trváte-li stále na barvení vlasů, zkuste zvolit méně namáhající variantu. Tím může být přeliv nebo přírodní barvení Hennou, která naopak kadeře posiluje.

 

Comment(0)