- Komerční sdělení -zeny
CestováníKapverdské ostrovy nabízí lenošení na pláži i poznávací zájezdy

Kapverdské ostrovy nabízí lenošení na pláži i poznávací zájezdy

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kapverdy leží v atlantickém oceánu nedaleko západní Afriky. Jejich název Cabo Verde znamená v překladu Zelený mys a je odvozen podle nejzápadnějšího bodu kontinentální Afriky. Na ostrovech zeleně příliš nenajdete, zato si zde zamilujete krásné pláže a blankytnou hladinu oceánu.

Základní informace

Povětrnostní podmínky a průměrné teploty se liší dle ostrovů, které se rozdělují se zřetelem k poloze na severní souostroví (návětrné) a jižní souostroví (závětrné). Mezi návětrné ostrovy patří Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista a mezi závětrné se řadí Maio, Santiago, Fogo a Brava. Od prosince do června zde fouká silný vítr. Podnebí je suché a díky tomu se na ostrovech objevuje rozsáhlá eroze půdy, málo zeleně a nedostatek vody. Díky nedostatku vody se 90 procent potravin dováží, což poznáte dle vysokých cen na tržištích, v obchodech i restauracích. Podívejte se po ubytování s polopenzí nebo s all inclusive stravováním.

Časový posun na Kapverdských ostrovech tvoří oproti našemu času mínus dvě hodiny. Měnou je kapverdské escudo (CVE) a hlavním městem Praia. Úředními jazyky jsou portugalština a kreolština. Anglicky se domluvíte v hotelech a turistických centrech.

Kdy letět na Kapverdy?

Kapverdy můžete navštívit celoročně. Na poznávací zájezdy mezi jednotlivými ostrovy se vydejte v období od listopadu do června. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 25 °C a 27 °C. Mezi ostrovy létají pravidelné linky společnosti Cabo Verde Airlines. Od července do října je na ostrovech nejtepleji a teploty dosahují na 30 °C. V tomto období se můžete opalovat, koupat, vyzkoušet windsurfing a lenošit.

Který ostrov je pro vás ten pravý?

Souostroví vás zaujme svou rozmanitostí. Na severních ostrovech si zamilujete divoký oceán jako stvořený pro windsurfing, na jižních ostrovech vás čeká klid a rozmanitá krajina. Na ostrově Fogo naleznete nejvyšší vrchol Kapverdských ostrovů Pico do Fogo (2829 m.n.m.). Ostrov Sal nabízí krásné dlouhé pláže, romantické procházky a vyžití pro vodní sporty. Na ostrově Maio můžete navštívit lesní park. Ostatní ostrovy potýkají s nedostatkem vody, a proto jejich krajina působí nehostinně.

Na ostrově Boa Vista příliš lidí nepotkáte, můžete vyplout na širé moře a zahlédnout velrybu. Na pláži Santa Monica žijí krásné želvy. Na ostrově Sao Vincente vás uchvátí stará koloniální architektura ve městě Mindelo.

Jak se dostat na Kapverdské ostrovy co nejlevněji?

Sledujte akční nabídky letenek a last minute zájezdů na Facebooku nebo na webových stránkách. Levně se na Kapverdy dostanete po troše pátrání a sledování nabídek. Kdo hledá, najde. Za osmi denní leteckou dovolenou včetně ubytování můžete zaplatit 6 000 Kč, za 15 dní necelých 10 000 Kč. Neplaťte více, než musíte. Podívejte se také a na nějaké last minute zájezdy a zaleťte si na dovolenou snů za zlomek ceny.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

PR-články.cz

e-Žena.cz

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje