- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiSuperpotraviny a jejich vliv na lidské zdraví

Superpotraviny a jejich vliv na lidské zdraví

-

- Komerční sdělení -aktuality

Už jste slyšeli o superpotravinách? Sice existují jejich kritici, ale drtivá většina lidí superpotraviny zakomponovává do svého jídelníčku. Důvodem je obrovské množství živin, které v sobě ukrývají. Superpotraviny v sobě ukrývají daleko více minerálů, vitaminů a tělu prospěšných látek než jiné potraviny. Prospívají našemu tělu a mají na naše zdraví velmi pozitivní dopad. Sice neexistuje přímo určená definice zákonem, ale to by nám nemělo zabraňovat v tom, abychom je konzumovali s oblibou a v dostatečném množství.

Podle odborníků by měly být superpotraviny zařazovány do jídelníčku pravidelně, aby byl efekt na zdraví viditelný. Samozřejmě neznamená, že pokud je budete konzumovat ve velkém množství, bude efekt větší nebo citelnější. I v tomto případě platí pořekadlo, že všeho moc škodí.

Jaký mají superpotraviny vliv na lidské zdraví?

Otázkou však bylo, jaký vliv na lidské zdraví mají. Superpotraviny jsou například důležité v boji proti nepříznivému působení volných kyslíkových radikálů, které jsou zodpovědné za vznik mnoha nepříjemných nemocí. Superpotraviny však fungují také jako prevence před vznikem civilizačních onemocnění.

Každá superpotravina má krapet jiné vlastnosti a dokáže jinak pomáhat lidskému zdraví.

Nejznámější superpotraviny a jejich účinky na lidské zdraví

Superpotravinou jsou například brusinky, které mají antioxidační účinky. Obsahují velké množství vitaminu C a K, také obsahují draslík, mangan a fosfor. Plody goji zase harmonizují činnosti jater a ledvin, posilují obranyschopnost a působí proti alergiím.

Superpotravinou je také brokolice, která je velmi bohatá na vitamin C, E a také kyselinu listovou. Mladý ječmen zase skvěle pomáhá při únavě a posiluje imunitní systém člověka, chrání navíc jeho srdce. Chia semínka mají příznivý vliv na srdce, nervy a také pozitivně působí na cévy. Granátové jablíčko zase ničí rakovinotvorné buňky.

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje