- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiSuperpotraviny a jejich vliv na lidské zdraví

Superpotraviny a jejich vliv na lidské zdraví

-

- Komerční sdělení -aktuality

Už jste slyšeli o superpotravinách? Sice existují jejich kritici, ale drtivá většina lidí superpotraviny zakomponovává do svého jídelníčku. Důvodem je obrovské množství živin, které v sobě ukrývají. Superpotraviny v sobě ukrývají daleko více minerálů, vitaminů a tělu prospěšných látek než jiné potraviny. Prospívají našemu tělu a mají na naše zdraví velmi pozitivní dopad. Sice neexistuje přímo určená definice zákonem, ale to by nám nemělo zabraňovat v tom, abychom je konzumovali s oblibou a v dostatečném množství.

Podle odborníků by měly být superpotraviny zařazovány do jídelníčku pravidelně, aby byl efekt na zdraví viditelný. Samozřejmě neznamená, že pokud je budete konzumovat ve velkém množství, bude efekt větší nebo citelnější. I v tomto případě platí pořekadlo, že všeho moc škodí.

Jaký mají superpotraviny vliv na lidské zdraví?

Otázkou však bylo, jaký vliv na lidské zdraví mají. Superpotraviny jsou například důležité v boji proti nepříznivému působení volných kyslíkových radikálů, které jsou zodpovědné za vznik mnoha nepříjemných nemocí. Superpotraviny však fungují také jako prevence před vznikem civilizačních onemocnění.

Každá superpotravina má krapet jiné vlastnosti a dokáže jinak pomáhat lidskému zdraví.

Nejznámější superpotraviny a jejich účinky na lidské zdraví

Superpotravinou jsou například brusinky, které mají antioxidační účinky. Obsahují velké množství vitaminu C a K, také obsahují draslík, mangan a fosfor. Plody goji zase harmonizují činnosti jater a ledvin, posilují obranyschopnost a působí proti alergiím.

Superpotravinou je také brokolice, která je velmi bohatá na vitamin C, E a také kyselinu listovou. Mladý ječmen zase skvěle pomáhá při únavě a posiluje imunitní systém člověka, chrání navíc jeho srdce. Chia semínka mají příznivý vliv na srdce, nervy a také pozitivně působí na cévy. Granátové jablíčko zase ničí rakovinotvorné buňky.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje