- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiPotřeby pro rybáře nezahálejí ani na podzim

Potřeby pro rybáře nezahálejí ani na podzim

-

- Komerční sdělení -aktuality

Rybářských nadšenců v podzimním čase ubývá, ne tak jako ryb. Babí léto, zamlžená rána, barevné listí na stromech dotvářejí rybolovu tu pravou, tajuplnou atmosféru. Proto ani začátečníci by neměli schovávat své potřeby a čekat na jaro. Říjen a listopad jsou měsíce, při nichž si užijete při chytání ryb opravdovou vzrušující pohodu. Vybavení pro sychravé počasí by mělo být samozřejmostí, nezapomeňte na stoličku, holínky, pláštěnku i na termosku s nápojem pro zahřátí.

Jak na chytání ryb v podzimním čase

Ryby není třeba přelstít, stačí jejich pohybu během podzimních dnů porozumět. Proto vyhledávejte jiná místa, než na kterých jste líčili na rybu v létě nebo na jaře. Nesedejte si na stinná místa, ale najděte si slunné prostranství. Tam se bude lépe čekat i vám, stejně jako budete mít větší šanci na úspěch. Pokud se vám zdá, že nahazujte nějak často, nevzdávejte se. Pokud nejsou ryby aktivní, přidejte na výrazu vy sami. A jestli jste zklamaní, že se vám nedaří chytit velkou rybu, lovte ty menší. Například okouni mají hlad stále.

Rybářské pruty, nástrahy a krmení si připravte tak, abyste třeba kapra chytali takzvaně „najemno“. Na pomezí mělčiny a hlubiny zvolte třeba chytání plavanou metodou. Nastražte červy, pařený rohlík nebo měkkou kukuřici z plechovky. Protože se ztenčují zásoby přirozené potravy pro amury – trávy, řasy, spadané čerstvé lístky, přidejte mezi potřeby pro rybáře menší kousky pečiva. A na ty chytejte. Někdo místo plovátka používá korkový špunt. Na podzim se dobře loví vodní predátoři – štiky, candáti, okouni. Mají hlad a zvyšuje se jim apetit. Proto je nalákáte třeba na malou mrtvou rybičku. Chytání dravců vyžaduje jistou dávku adrenalinu a trpělivosti v hledání místa, kde se vyskytují a jistojistě zaberou. Lovu zdar!

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje