V uplynulých týdnech realizovala UniCredit Bank projekt „Plníme klientům jejich přání.“ Vycházela přitom z motivu, že sny jsou od toho, aby se plnily, proto vyzvala své klienty, aby upřesnili, jaká přání by jim udělala radost. Na splnění 100 nejsilnějších příběhů banka následně vyčlenila 2 mil. Kč. Realizace se dočkalo padesát českých a padesát slovenských přání. Každé bylo podpořeno částkou 20 tisíc korun.

Koncem loňského roku, po vyhlášení výzvy „Plníme klientům jejich přání“ začaly do UniCredit Bank proudit tisíce přání a inspirativních lidských příběhů. Spousta z nich mířila na pomoc druhým, ať už blízkým lidem nebo zvířatům. Nešlo tedy jen o vysněné dovolené, romantické večeře nebo pomocníky do domácnosti. „Byli jsme ohromeni lidskou originalitou a solidaritou,“ říká Tomáš Drábek, člen představenstva a ředitel retailového a privátního bankovnictví UniCredit Bank. „Mnoho přání se týkalo dětí, znevýhodněných občanů nebo pomoci v obtížné životní situaci. Bylo opravdu těžké vybrat, proto jsme navýšili původní nižší počet splněných přání až na současnou stovku.“

Všechna přání byla rozdělena do pěti kategorií: originální dárek, praktický dárek pro druhé, podpora zdraví klienta či klientovy rodiny, sociální dárek pro druhé, podpora charitativní organizace. Především originalita přání patřila mezi kritéria finálního výběru. „Velice otevřené příběhy popisovaly tajná přání, což bylo v mnoha případech krásné a velmi dojemné,“ říká Tomáš Drábek. „Jsme rádi, že podpoříme nejen naše klienty, ale jejich prostřednictvím i ostatní, kteří získají pomoc nebo si splní svůj sen. Toto poslání je v souladu s naším sociálně zodpovědným podnikáním, kdy pomáháme komunitám a lidem napříč naší působností.“

Prostřednictvím přání klientů se tak dostalo pomoci charitativním organizacím – Klokánku, hospici v Plzni, organizaci bojující za záchranu mořských želv, zvířecím útulkům. Zajistili se i vhodné zdravotní pomůcky postiženým, třeba optická světelná vlákna pro chlapce, který je nemobilní a pomůcka mu pomůže posílit smyslové vnímání. Řada přání se týkala splnění tajných snů svým blízkým, kteří si je sami nemohou dovolit – třeba vyslat rodiče na let balónem. Silným příběhem, který dojal hodnotitele, bylo skromné přání pana Václava D., který u příležitosti safírové svatby (45 let) chtěl pro svou ženu romantickou svatební cestu. Pár, kterému je 72 a 70 let, tak získal dárkový voucher a může vyrazit na cestu dle vlastního výběru. Dalším z mnoha, bylo přání od manželky pro tvrdě pracujícího manžela. Mladá maminka velmi dojemně líčila, jak její muž obětoval veškeré své volno a koníčky a dlouho do noci svépomocí staví vysněný rodinný dům, aby v něm mohli začít co nejdříve žít. Díky UniCredit Bank manžel získal novou rybářskou výbavu, aby si mohl po skončení stavby odpočinout při jeho oblíbené aktivitě. Nadšení a vděčnost klientky ze splněného snu dojalo celý tým, který pomáhal přání uskutečnit.

  Oddlužení, dejte sbohem své finanční tísni

Odezvy klientů, kterým se splnily sny, byly velice silné. Někteří zpočátku nevěřili vlastnímu štěstí, ale nakonec všichni dali najevo své obrovské nadšení, které sdílí také organizace, které naši klienti chtějí podpořit. V tomto případě je radost dvojnásobná.

Více informací o projektu, včetně fotografií a video příběhů naleznete na www.zalezinamnatom.cz.

Post by admin

Comment(0)