Nákup správného bytového textilu je nezbytný k tomu, aby na vás váš byt či dům působil jako domov. Pro neznalce je velice těžké řídit se nějakými pravidly a tak harmonicky sladit místnost. Pouček na to existuje mnoho, ale základ tvoří pouze tři. Okna, povlečení a polštářky. 

Co všechno na okno?

Co se týče okna, na jeho zkrášlení se toho dá použít spoustu. Zapomeňte nyní na nudné, všední a věčně zaprášené žaluzie. Na ochranu svého soukromí použijte závěsy! 

Jsou mnohem stylovější a hlavně praktičtější než cokoliv jiného. Takové závěsy by správně měly ladit s ubrusem, pokud se v místnosti nachází a nebo s barvou doplňků. Závěsy také mohou ladit s barvou stěn, ale měly by být alespoň o pár odstínů tmavší. Vícebarevné či vzorované závěsy používejte pouze v případě, že je barva místnosti jednotná, jinak bude vše působit přeplácaně.

Místnost krásně doplní a projasní také záclony. Na výběr je vždy z všemožných tvarů a vzorů. Od naprosto obyčejných a klasických až po zajímavé a raritní. Jelikož záclony mívají většinou bílou barvu a pouze sem tam nějaký barevný proužek, vybírejte podle vzorů. Zajímavými doplňky jsou také voály či organzy. 

  Jak spolehlivě čistit koberce?

Výběr vhodného povlečení

Ložnice by měla být nejharmoničtějším místem celého domu. Měla by být oázou odpočinku a klidovou zónou. K tomu vám může pomoci výběr správného povlečení

Buď může povlečení harmonicky ladit s barvou stěn či tapetou nebo může být výrazným kontrastním prvkem. Vcházejte z pravidla, že je dobré mezi sebou kombinovat dvě nebo tři barvy. Jednobarevnost působí všedně a vícebarevnost chaoticky či přeplácaně, což ve své zóně klidu opravdu nepotřebujete.

Jak na polštáře? 

Polštáře jsou ke sladění s okolím celkem jednoduché. Většinou funguje, pokud mají stejnou barvu jako místnost, ve které jsou umístěny. Pokud jsou stěny vytapetované, zkuste pořídit polštáře stejného vzoru. Pokud vám místnost připadá nudná, jednobarevná a nezajímavá a spíše než sladění potřebujete oživení, zkuste použít právě polštáře. Pořiďte výrazné, barevné či vzorované.

Absolutním hitem posledních několika let jsou lněné polštáře s přírodním potiskem. Právě takovéto se nejvíce hodí například do chodby či do kuchyně. Nejoblíbenějším vzorem je vzor levandule. 

Také jsou oblíbené zvířecí či orientální vzory. Těmto polštářům nejvíce sluší místo v obývacím pokoji na gauči či v ložnici na posteli. Pořiďte si jednobarevné povlečení a vzhled lůžka oživte právě nějakým polštářkem s orientálním či zvířecím vzorem. Bude to vypadat perfektně.

  3D samolepky pro váš domov

Post by admin

Comment(0)