- Komerční sdělení -zeny
BydleníJak spolehlivě čistit koberce?

Jak spolehlivě čistit koberce?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Známe to nejspíše všichni. Chceme-li mít doma čisto a útulno, bez pravidelného uklízení se to neobejde. Nemusíte mít k úklidu ani kladný vztah, úklid vás může dokonce i nebavit, stejně ho však budete muset dělat, abyste se ve vaší domácnosti cítili příjemně. Víte třeba, jak správně vyčistit koberec od prachu? Poradíme vám několik vyzkoušených metod.

Čím vyčistit koberec

Zdá se vám, že svou původní krásu má váš koberec již dávno za sebou? Asi by to chtělo koupit nový, napadne vás. Než ale přistoupíte na toto razantní řešení, vyzkoušejte vrátit koberci jeho pěkný vzhled některým ze způsobů čištění. Jak čistit koberce? Není-li koberec vyrobený z vlněných nebo hedvábných vláken, pak klidně použijte i ruční mokré čištění za pomocí vody a saponátu, zvláště určeného pro koberce. Zde je ale zapotřebí určité opatrnosti, je-li koberec umístěný na dřevěné masivní podlaze, abyste vodou nezpůsobili více škody než užitku.

Aby byl koberec opět čistý

K čištění koberců můžete použít i velmi starou a známou metodu, a to klepání. Znaly ji naše babičky i prababičky už v době, kdy si o vysavačích mohly nechat jen zdát. Proto u každého domu dříve stával klepač. Koberec byste měli klepat raději z jeho rubové části, abyste neponičili vlákna a prach nezatlačili více dovnitř. Klepání patří mezi fyzicky náročnější aktivity, protože je třeba vyvinout určitou sílu, abychom prach z koberce dostali. K vyčištění koberce lze využít i některé babské rady. Skvrnu od jídla či loužičku od štěněte vyčistíte i hadříkem namočeným v octě.

Úklid od odborníků

Jestliže si na vyčištění koberce sami netroufáte, pak vyzkoušejte služby profesionálů. Strojové čištění koberce je tak jednou z možností, jak prach a špínu z této podlahové krytiny spolehlivě dostat. Výhodou odborné firmy je, že disponuje zkušenými pracovníky, kteří umějí navrhnout tu správnou metodu, díky níž bude váš koberec opět jako nový.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje