Pokud bývají tázány, jaká převratná životní změna je nejvíce překvapila, většina z nich začíná mluvit o době po prvním porodu. Samotný akt je velmi přelomová zkušenost sama o sobě, ale z psychologického a hlavně lidského pohledu je nesmírně zajímavé, jak se i dnes novopečené mateřství jeví jako zásadně překvapivý prožitek přesto, že dostupnost informací o něm je zcela neomezená a bez cenzury.

Lék Wobenzym

Lék Wobenzym

Odtabuizováno bylo v této oblasti už snad vše, a to včetně podrobných fotografií, psychologických studií veškerých společensky příkladných, deviantních či alternativních rodiček, před i poporodní péče v celé škále světových možností, přítomnost či nepřítomnost otců, adoptivních historek atd.

Přesto všechno je pocit prvního mateřství jedinečný až šokující, i když se na něj připravujeme plus minus devět měsíců předem, což je na život poměrně luxus. Svá těla a fyzické prožitky dokážeme často odhadnout lépe, než vlastní psychiku, ačkoli ani jedno nemělo předchozí podobnou zkušenost. Snad jen snášení bolesti a následné hojení, které už dnes většina maminek pohodově řeší těsně po porodu přídavnými enzymy s prvním příjmem stravy (jak po klasickém porodu, tak po císařském řezu u nás nejvíce pomocí léku Wobenzym), ale zrychlení hojení a eliminaci bolesti teď nemáme na mysli. Jde spíš o to nepředstavitelné „jinak“ v prvních hodinách, kdy přestáváme být samy za sebe a měníme dosavadní klíčovou životní roli dcerky na maminku.

  Svěřte se do rukou profesionálů a užijte si příjemné masáže v Lázních JUPITER

A pak už z údivu na dlouho nevycházíme. Nastává období pokání, kdy se překvapivě sledujeme, jak konáme ve stejných vzorcích chování jako naše dosud naprosto nepochopitelné matky, jsme šokovány zejména svými vlastními reakcemi na první horečku nebo bolest bříška naší ratolesti a nenávidíme se za hysterické nebo naopak apatické reakce sebe sama na špínu a nepořádek v obýváku a milující vztah zažívá obrovské otřesy, neboť jako otec je spolutvůrce našeho potomka naprosto mimo. Jak je to možné? Proč neuposlechneme stejně logicky rad, varování a zkušeností jiných jako s Wobenzymem a nebereme věci pragmaticky a s klidem, ačkoli jsme to sobě i partnerovi tisíckrát slibovaly? Odpověď je jasná a dávají nám jí samy děti: “…prostě proto, mami!!“

 

 

 

 

 

 

Related post

Zvířata

Pes a dítě, bude to fungovat?

Děti Poradna Zprávy

Nechte děti „pomáhat“

Děti

Vybíráme kvalitní hračky pro děti

Comment(0)