- Komerční sdělení -zeny
ZdravíPoporodní radosti

Poporodní radosti

-

- Komerční sdělení -aktuality

Pokud bývají tázány, jaká převratná životní změna je nejvíce překvapila, většina z nich začíná mluvit o době po prvním porodu. Samotný akt je velmi přelomová zkušenost sama o sobě, ale z psychologického a hlavně lidského pohledu je nesmírně zajímavé, jak se i dnes novopečené mateřství jeví jako zásadně překvapivý prožitek přesto, že dostupnost informací o něm je zcela neomezená a bez cenzury.

Lék Wobenzym
Lék Wobenzym

Odtabuizováno bylo v této oblasti už snad vše, a to včetně podrobných fotografií, psychologických studií veškerých společensky příkladných, deviantních či alternativních rodiček, před i poporodní péče v celé škále světových možností, přítomnost či nepřítomnost otců, adoptivních historek atd.

Přesto všechno je pocit prvního mateřství jedinečný až šokující, i když se na něj připravujeme plus minus devět měsíců předem, což je na život poměrně luxus. Svá těla a fyzické prožitky dokážeme často odhadnout lépe, než vlastní psychiku, ačkoli ani jedno nemělo předchozí podobnou zkušenost. Snad jen snášení bolesti a následné hojení, které už dnes většina maminek pohodově řeší těsně po porodu přídavnými enzymy s prvním příjmem stravy (jak po klasickém porodu, tak po císařském řezu u nás nejvíce pomocí léku Wobenzym), ale zrychlení hojení a eliminaci bolesti teď nemáme na mysli. Jde spíš o to nepředstavitelné „jinak“ v prvních hodinách, kdy přestáváme být samy za sebe a měníme dosavadní klíčovou životní roli dcerky na maminku.

A pak už z údivu na dlouho nevycházíme. Nastává období pokání, kdy se překvapivě sledujeme, jak konáme ve stejných vzorcích chování jako naše dosud naprosto nepochopitelné matky, jsme šokovány zejména svými vlastními reakcemi na první horečku nebo bolest bříška naší ratolesti a nenávidíme se za hysterické nebo naopak apatické reakce sebe sama na špínu a nepořádek v obýváku a milující vztah zažívá obrovské otřesy, neboť jako otec je spolutvůrce našeho potomka naprosto mimo. Jak je to možné? Proč neuposlechneme stejně logicky rad, varování a zkušeností jiných jako s Wobenzymem a nebereme věci pragmaticky a s klidem, ačkoli jsme to sobě i partnerovi tisíckrát slibovaly? Odpověď je jasná a dávají nám jí samy děti: “…prostě proto, mami!!“

 

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje