- Komerční sdělení -zeny
ZdravíJakou svačinku byste si měli dát před cvičením?

Jakou svačinku byste si měli dát před cvičením?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Mělo by se před tréninkem jíst? Určitě ano. Samozřejmě ne tak, abyste byli přecpaní, ale potraviny s přiměřeným obsahem zdravých sacharidů (pro zvýšení energie) a bílkovin (pro lepší výdrž) vám pomohou během fyzické aktivity ze sebe vydat to nejlepší.

Svačinka před cvičením
Svačinka před cvičením

Ovesné vločky s ovocem

Pokud cvičíte hned po ránu nebo dopoledne, jsou ovesné vločky skvělou snídaní, která vás nastartuje. Obsahují cukry, které organismus pomalu tráví, takže během tréninku nebudete mít hned hlad a ovoce (doporučujeme různé bobulovité plody) vám kromě nich dodají také antioxidanty bojující proti možným stresorům v těle vyvolaných cvičením.

Banány

Vysoce kvalitní komplexní sacharidy jsou nejlepším zdrojem energie před tréninkem. Banány jsou proto ideální rychlou svačinkou. Navíc jsou bohaté na draslík, který může pomoci před svalovými křečemi při pohybu.

Plátky jablka s arašídovým máslem

Tento pokrm patří mezi další oblíbené volby, protože je lehký, praktický a vhodný kdykoli. Je výbornou kombinací proteinů a sacharidů.

vegetables

Pistácie a borůvky

Dejte si před tréninkem hrst obojího. Borůvky jsou známé svými protizánětlivými účinky, takže pomáhají zregenerovat namožené svaly. V pistáciích stejně jako v banánech najdete draslík a mnoho jiných důležitých živin včetně antioxidantů.

Ovocné smoothie

Při jeho přípravě nepoužívejte sladké přísady jako třeba sirupy a nezapomeňte přidat rovněž bílkoviny. Tyto nápoje jsou další vhodný způsob, jak organismu dodat před fyzickou aktivitou cukry, ale pozor na dehydrataci, vypijte před začátkem tréninku i dostatek vody.

Tip: Vyzkoušejte smoothie s borůvkami a šťávou z granátového jablka. Budete potřebovat šálek sýru cottage (dodá potřebné proteiny), šálek čerstvých či mražených borůvek, půl šálku šťávy z granátového jablka a 2 lžíce medu.

Jednoduše vložte všechny ingredience do mixéru, podávejte ihned, s kostkami ledu.

Káva s mlékem

Úplně nejjednodušší možnost. Kromě sacharidů a bílkovin v mléce vás před cvičením „nakopne“ také kofein. Navíc již bylo několikrát vyvráceno, že káva dehydratuje. Má sice močopudné účinky, ale jinak funguje stejně jako voda.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje