Zázračné účinky bylin známe nejspíš všichni, někdo jim dvakrát moc nefandí, jiní na ně nedají dopustit a věří bylinkám více, než chemii obsažené v lécích. Po bylinkách saháme nejčastěji v období chřipek a nachlazení, anebo jako prevence před onemocněním. Zdravá výživa a posílení imunity bylinami se vyplatí, stačí sáhnout po osvědčených přírodních prostředcích, ať už to jsou čerstvé stroužky česneku nebo léčivé bylinky.

Na česnek sázely už naše prababičky. Zřejmě tušily, že posiluje obranyschopnost organismu. Zvyšuje totiž aktivitu obranných buněk v našem těle a působí jako přírodní antibiotikum. Stačí, zařadíte-li do svého jídelníčku dva až tři stroužky denně v jakékoliv podobě.

Také Echinacea zvyšuje imunitu a působí proti infekčním onemocněním. Její sušený a rozdrcený kořen se dá koupit, stačí 30 až 50 g zalít litrem vroucí vody a pít tři až pět šálků tohoto čaje denně. Velmi podobné účinky mají i plody šípku, které možná máte nasušené.

Šípkový čaj oslazený medem je navíc i velmi chutný. Dalším skvělým posilovačem tělesné obranyschopnosti je hlíva ústřičná. Čerstvou můžete konzumovat v jakékoliv kulinářské úpravě, sušená a rozemletá na prášek se dá přidávat do jídel podobně jako koření. Když už vás nachlazení, viróza či chřipka skolí, opět sáhněte po bylinkách, ale jen čerstvých, nebo čerstvě nasušených a ne starších než jeden rok.

  Když pára, tak jedině zpod poklice!

Post by admin

Comment(0)