- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiPijte bylinkové čaje, jezte česnek a chřipka se vám...

Pijte bylinkové čaje, jezte česnek a chřipka se vám vyhne obloukem

-

- Komerční sdělení -aktuality

Zázračné účinky bylin známe nejspíš všichni, někdo jim dvakrát moc nefandí, jiní na ně nedají dopustit a věří bylinkám více, než chemii obsažené v lécích. Po bylinkách saháme nejčastěji v období chřipek a nachlazení, anebo jako prevence před onemocněním. Zdravá výživa a posílení imunity bylinami se vyplatí, stačí sáhnout po osvědčených přírodních prostředcích, ať už to jsou čerstvé stroužky česneku nebo léčivé bylinky.

Na česnek sázely už naše prababičky. Zřejmě tušily, že posiluje obranyschopnost organismu. Zvyšuje totiž aktivitu obranných buněk v našem těle a působí jako přírodní antibiotikum. Stačí, zařadíte-li do svého jídelníčku dva až tři stroužky denně v jakékoliv podobě.

Také Echinacea zvyšuje imunitu a působí proti infekčním onemocněním. Její sušený a rozdrcený kořen se dá koupit, stačí 30 až 50 g zalít litrem vroucí vody a pít tři až pět šálků tohoto čaje denně. Velmi podobné účinky mají i plody šípku, které možná máte nasušené.

Šípkový čaj oslazený medem je navíc i velmi chutný. Dalším skvělým posilovačem tělesné obranyschopnosti je hlíva ústřičná. Čerstvou můžete konzumovat v jakékoliv kulinářské úpravě, sušená a rozemletá na prášek se dá přidávat do jídel podobně jako koření. Když už vás nachlazení, viróza či chřipka skolí, opět sáhněte po bylinkách, ale jen čerstvých, nebo čerstvě nasušených a ne starších než jeden rok.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje