- Komerční sdělení -zeny
ZdravíJak si vyrobit domácí zubní pastu

Jak si vyrobit domácí zubní pastu

-

- Komerční sdělení -aktuality

V poslední době se hodně diskutuje o nebezpečných chemických látkách, které jsou v zubních pastách obsaženy. Některé z nich dokonce mohou způsobovat rakovinu a další zdravotní komplikace. Navíc obaly od zubní pasty obsahují hliníkovou vrstvu, a tudíž nemůžou být recyklovány.

Naučte si vyrábět vlastní zubní pastu bez zbytečné chemie! Uděláte tak něco nejen pro zdraví vašich zubů, ale i pro životní prostředí, které přestanete zahlcovat dalším zbytečným odpadem.

Výroba přírodní zubní pasty je velmi jednoduchá a časově nenáročná – zabere vám jen pár minut. S vlastní zubní pastou také značně ušetříte, protože potřebné ingredience skoro nic nestojí a samotná pasta z nich vyrobená vydrží mnohem déle, než běžné komerční pasty.

Co budete potřebovat:

  • Panenský kokosový olej (100ml)

Kokosový olej v bio kvalitě seženete v prodejnách se zdravou výživou, v lékárnách nebo drogeriích. Má antiseptické a hojivé účinky a navíc při dlouhodobém používání zuby přirozeně vyběluje. Hodí se i místo ústní vody, stačí lžičku oleje minimálně pět minut převalovat v ústech a poté vyplivnout.

  • Jedlou sodu (1 čajová lžička)

Přidáním jedlé sody získá vaše zubní pasta skvělé bělící účinky. Pokud trpíte na citlivé zuby, můžete jedlou sodu vynechat.

  • Esenciální olej (pár kapek)

Esenciální olej dodá vaší zubní pastě příjemnou chuť. Pokud chcete tradiční příchuť pasty – použijte mátový esenciální olej. Pro děti se hodí například pomerančový či citrónový éterický olej.

  • Uzavíratelnou skleničku

Postačí malá sklenička s víčkem. Velmi dobře vám poslouží sklenička od kokosového oleje.

Postup:

  1. Nejprve si rozpusťte kokosový olej, který má za normálních podmínek pevné skupenství. Stačí skleničku s olejem na pár minut ponořit do horké vody.
  2. Až bude olej tekutý, vmíchejte do něj jedlou sodu a éterický olej.
  3. Hotovou směs přelijte do uzavíratelné skleničky a vložte na hodinu do lednice, aby olej opět ztuhl.

Při čištění zubů si na kartáček nandejte stejné množství jako běžné pasty. Přes chladnější období můžete mít skleničku s domácí pastou přímo v koupelně, v létě ji uchovávejte v ledničce – jinak se olej opět zkapalní.

Pamatujte, že zuby máte jen jedny a je tedy potřeba se o ně náležitě starat. Tato domácí pasta v péči o zuby bez problému nahradí komerčně kupované pasty.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje