- Komerční sdělení -zeny
ZdravíPanická ataka: Vaše největší nepřítelkyně

Panická ataka: Vaše největší nepřítelkyně

-

- Komerční sdělení -aktuality

Možná vás navštěvuje pravidelně, jen se vám ještě nestačila představit. Zato se však projevila v celé své síle a zanechala vás sklíčenou. Z její příští nevyžádané návštěvy máte strach a netušíte, kdy k ní dojde, a už vůbec ne, jak dlouho se s tou „mrchou“ ještě budete muset stýkat… Řeč opravdu není o bývalce vašeho partnera, ale o panické atace. Záchvat nebere ohledy na věk, postavení ve společnosti či cokoliv jiného.

Panická ataka je zákeřná, útočí totiž na dvou frontách. Způsobuje problémy fyzického i psychického charakteru. Může se projevit bušením srdce, třesem, bolestmi žaludku a hlavy, tlakem na hrudi, dýchacími potížemi, nadměrným pocením a v neposlední řadě návaly horka či chladu. Tím ovšem výčet symptomů ani zdaleka nekončí. K těm nejméně příjemným patří nadměrný stres a obavy z blížící se smrti.

Jak dlouho panická ataka trvá a jak často k ní dochází?

Zatímco například syndrom vyhoření člověk prožívá nepřetržitě, panická ataka trvá pár sekund nebo minut. Což jí nijak neubírá na závažnosti – postižený má naopak pocit, že stav trvá podstatně déle. A co se týče četnosti, obvykle se objevuje několikrát do měsíce. Může se však vracet podstatně častěji.

Proč k záchvatům strachu dochází?

Dopátrat se skutečné příčiny panické poruchy je poměrně složité, neboť každý postižený si v životě prošel něčím jiným. Obecně se může jednat o genetické „dědictví“ po předcích (tzn. neschopnost zvládat stresové situace), nedostatek serotoninu, deprese, chronický stres a mnoho dalších faktorů.

Určení prvého důvodu je samozřejmě naprosto zásadní krok úspěšné léčby. Stavy úzkosti lze eliminovat pomocí kognitivně-behaviorální terapie, ale také antidepresivy. Neméně důležitá je podpora rodiny a nejbližších. Nebojte se proto o problému mluvit s ostatními a návštěvu odborníka zbytečně neodkládejte. Čím dříve začnete záchvaty paniky řešit, tím dříve se jich zbavíte.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje