- Komerční sdělení -zeny
ZdravíNejlepší přírodní lék? Zázvor!

Nejlepší přírodní lék? Zázvor!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Nastala změna počasí a chřipková sezóna je opět tady! Nepříjemná rýma, bolest v krku a nekonečný kašel. S těmito příznaky se určitě setkává každý z nás. Lékař vám přepíše antibiotika, případně jiné léky na snížení horečky a bolest hlavy. Já bych Vám ale ráda představila něco jiného, a to jeden nejlepších přírodních léků – zázvor. Pojďme si o něm říct více!

zázvor

Co je to zázvor?

Zázvor je vysoká rostlina se žlutými květy, která je známá převážně kvůli svým oddenkům, které mají díky přítomnosti esenciálních olejů speciální chuť. Tato tropická rostlina pochází z jihovýchodní Asie, pěstuje se však také v západní Africe a oblasti Karibiku. V současnosti se však zázvor ve volné přírodě téměř nevyskytuje a pěstuje se uměle, proto ho můžeme vypěstovat i v české domácnosti.

Příprava

Zázvor můžeme požívat v několika podobách.

Zázvorový čaj

Velice oblíbený způsob konzumace zázvoru. Stačí si nechat vyluhovat několik plátků zázvoru a poté vypít. Samozřejmě doporučuji přidat med a citron, v této formě bude čaj samozřejmě mnohem chutnější!

Čerstvý zázvor

Čerstvý zázvor je pouze pro ty nejodvážnější! Můžete si kousek odkrojit a rozžvýkat ho. Tato forma je sice nejúčinnější, ale nejméně chutná.

Kandovaný/nakládaný zázvor

Tento zázvor můžete jíst „tzv. k čaji“. Bývá však zpracován a je zde přidán cukr, proto je to nejméně účinná forma konzumace zázvoru. Je však nejvíce chutná a díky svým antiseptickým účinkům se doporučuje kandovaný zázvor pocucávat při bolestech v krku. Pokud nemůžete pozřít normální zázvor, doporučuji proto právě zázvor kandovaný, či nakládaný.

Dnes už se dá zázvor zcela jednoduše sehnat v každém větší obchodě, případně v obchodech zdravé výživy. Nabízejí ho však i vietnamští obchodníci. Při nevolnostech můžeme sehnat například zázvorová lízátka, nebo léky s obsahem zázvoru. Doporučují se také zázvorové obklady na svalové bolesti, nebo zázvorová koupel pro uvolnění a relaxaci celého těla.

Účinky zázvoru

Zázvor má nejen díky esenciálních olejů, které obsahuje, mnoho kladných účinků na naše zdraví.

  • Je antibakteriální a protizánětlivý → pomáhá při bolestech v krku, křečích průdušek.. prostě při nachlazení a chřipce
  • Snižuje nevolnost → zvyšuje tvorbu trávících šťáv, neutralizuje kyseliny v trávícím ústrojí
  • Podporuje organismus v boji proti rakovině
  • Pomáhá při migréně
  • Podporuje chuť k jídlu
  • Zázvorové obklady se doporučují při svalových bolestech

zázvor

Pro koho je zázvor vhodný?

Zázvor se nedoporučuje konzumovat dětem do 2 let a dlouhodobě nemocným, například diabetikům. Pokud berete léky, je třeba konzultovat s doktorem, jelikož se můžou objevit negativní potíže. Zázvorem se můžeme také předávkovat, proto se doporučují pozřít maximálně 4 gramy zázvoru denně.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje