- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak vybrat dětské kopačky?

Jak vybrat dětské kopačky?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Máte doma malého či většího fotbalistu? Pak je dobré mu pořídit kvalitní vybavení a doplňky, mezi něž patří bezpochyby fotbalové kopačky, které mu pomohou ve výkonu, k rychlým a přesnějším reakcím, ochrání jeho chodidla při běhu, obehrávání spoluhráčů nebo při střílení gólů.

Dětské kopačky musí být vyrobeny z kvalitních materiálů, aby poskytly dítěti dostatečnou stabilitu, rychlost, komfort, a zároveň aby vydržely mnoho tréninků a zápasů. V tomto článku vám sdělíme, na co při výběru myslet a co neopomenout.

Na co se při výběru dětských kopaček zaměřit?

 • Kvalitní materiály a s tím i spojená životnost,
 • anatomické tvarování bot,
 • pohodlnost a padnutí obuvi,
 • povrch, na kterém dítě hraje,
 • design bot.

Výběr kopaček podle povrchu

V dnešní době existuje celá řada druhů kopaček. Stejně jako při výběru fotbalové obuvi pro dospělé, tak i u dětí je třeba zohlednit to, na jakém povrchu budou hrát, jinak jim hrozí zranění.

Jaké jsou druhy povrchů?

 • Měkký povrch (soft ground) – bývá nejčastěji podmáčený terén, tedy přírodní tráva. Zde se nejčastěji využívají kolíky, které se dobře zaboří do země.
 • Tvrdý povrch (hard ground) – je pevný, přírodní povrch (např. tráva, škvára, písek), na který se využívají lisovky. Ty totiž dokážou na pevném povrchu tlumit nárazy a poskytují noze potřebný komfort. Lisovky patří k základnímu vybavení každého fotbalisty.
 • Umělý povrch (artifficial grass) – je moderní povrch, jehož základ je tvořen z gumového granulátu (umělá tráva). Není tedy překvapením, že tento typ povrchu si vyžaduje také speciální obuv – konkrétně tzv. turfy. Na umělém trávníku lze ale samozřejmě hrát i s kopačkami, které jsou přímo určené na hřiště s umělým povrchem.
 • Halový povrch (indoor) – zahrnuje haly a tělocvičny. Jedná se o vnitřní povrch, kde se využívají sálovky s hladkou podrážkou. Ta totiž zaručí přilnavost boty a potřebnou stabilitu.

Ať už vaše dítě potřebuje dětské sálovky, turfy, kolíky nebo lisovky, je důležité vybírat boty tak, aby mu perfektně sedly, byly pohodlné a stabilní.

Zaměřte se na kvalitní materiál

Kopačky se dnes vyrábějí ze syntetické kůže, pravé kůže nebo z dalších syntetických materiálů. Zde záleží na preferencích i na tom, zda je vaše dítě jen rekreační hráč, nebo hraje pravidelně.

U rekreačních hráčů stačí sáhnout po obuvi vyrobené ze syntetické kůže. Tyto boty jsou kvalitní a patří k levnějším variantám. U aktivních hráčů je dobré zainvestovat a sáhnout po botech vyrobených z pravé kůže nebo moderních syntetických materiálů.

Výhody jednotlivých materiálů:

 • Pravá kůže (klokaní, hovězí, telecí) – vytvaruje se podle nohy, později se o něco vytáhne, vyžadují minimum času k prošlápnutí, nabízí perfektní pocit při práci s míčem, poskytují větší ochranu nohy než syntetika.
 • Syntetika – boty jsou vyrobené z opravdu lehkých materiálů, jsou mnohem lehčí než kožené, snadněji se udržují, v mnoha směrech jsou odolnější, často bývají vylepšeny díky technologiím – nabízejí např. nepromokavost, jsou dostupné v opravdu velké škále designů a barev.

Pohodlnost je nejdůležitější

Jako poslední zmiňujeme pohodlnost, která hraje nejdůležitější roli. Kopačky totiž musí padnout a fotbalista se v nich musí cítit dobře. Pohodlnost je ale hodně individuální. Ty, co sedí jednomu, nemusí sedět druhému. Nejlepší je tedy si boty vyzkoušet, pořádně se v nich projít a zjistit, zda nikde netlačí nebo zda tam není příliš místa.

Další specifika, podle kterých vybírat:

 • kopačky se zavazováním nebo bez (záleží na preferencích),
 • celkové zpracování bot,
 • finanční stránka.

Každá noha je originál, proto doporučujeme věnovat výběru dostatečnou pozornost. Rovněž doporučujeme si udělat vlastní seznam toho, co od kopaček chcete, očekáváte a co preferujete. A jak už bylo výše zmíněno, nejdůležitější je pohodlnost, proto ji při výběru neopomeňte.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje