- Komerční sdělení -zeny
Zajímavosti7 triků, které vám usnadní praní

7 triků, které vám usnadní praní

-

- Komerční sdělení -aktuality

Praní oblečení a spodního prádla už nemusí být nepříjemnou a zdlouhavou povinností. Inspirujte se radami, které vám ulehčí a také urychlí praní oblečení, které bude vypadat jako nové a výrazně prodloužíte jeho životnost.

1) Nezapomínejte třídit prádlo

Prvním krokem, který vám ulehčí praní je roztřídění oblečení, dámského a pánského spodního prádla, a to nejen podle materiálů, ale také podle barev. Určitě nechcete mít pánské bavlněné trenýrky, které jsou bílé zaprané do růžova kvůli červenému tričku. Tím, že prádlo roztřídíte, si ulehčíte veškeré tyto starosti a praní již pro vás nebude nepříjemnou povinností.

2) Perte podle cedulek

Pokud si nejste jistí, jak daný kousek oblečení prát, tak není problém podívat se na cedulku, která většinou ukazuje, na jakou teplotu, popřípadě program je nutné prádlo prát. Na praní spodního prádla dokonce existují i speciální košíky nebo také sáčky, které vám pomohou jemné prádlo vyprat tak, aby se nezničilo a dlouho vydrželo.

3) Kdy nedávat aviváž

Aviváž při praní slouží k tomu, aby prádlo změklo, bylo příjemné na nošení a aby vonělo. Pokud dáváte tekutý prací prášek, tak aviváže můžete použít méně. Pokud perete dámské kalhotky nebo pánské bavlněné trenýrky, tak můžete prát bez aviváže. Aviváž může spodnímu prádlu totiž i škodit.

4) Pořiďte si novou pračku

Možná si myslíte, že praní je opravdu věda, ale není tomu tak. Ve skutečnosti jen roztřídíte oblečení, dáte ho do pračky, přidáte prací prášek a zvolíte správný program. Automatické pračky nám dnes ulehčují praní, oproti minulosti, kdy se chodilo prát k potoku nebo se prádlo muselo ručně máchat anebo vyvařovat.

5) Vyzkoušejte sušičku

Pokud si chcete veškerou péči o své oblečení a spodní prádlo ulehčit, tak si pořiďte sušičku. Ta vám zaručí, že budete mít veškeré své svršky jako nové. Budou voňavé, nadýchané a budete opravdu překvapeni, že mnohé kousky ze sušičky nemusíte ani žehlit.

6) Zachovejte barvu prádla

Mnohé z nás trápí, jak prát tak, aby si veškeré naše oblečení zachovalo svou barvu a nebledlo. Můžete vyzkoušet prací prášky, které jsou přímo určené na černé, bílé a barevné prádlo. Spodní prádlo perte na nižší stupeň a nedávejte ho do sušičky. Zajímavou babskou radou je také namočit prádlo na noc do vody s břečťanem, a poté ho vyprat, jak jste zvyklí. Takto vyprané prádlo by nemělo ztratit svou barvu a mělo by stále vypadat jako nové.

7) Odstraňte skvrny

Před praním zkontrolujte, zda nemáte na oblečení skvrny, které by bylo potřeba odstranit. Vyzkoušet můžete například kostku ledu na zatuhlou žvýkačku, jedlou sodu na červené víno nebo skvrnu od inkoustu, kterou lehce a rychle odstraníte mlékem.

Předchozí článekJak vybrat dětské kopačky?
Další článekLázně Libverda

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje