- Komerční sdělení -zeny
ZdravíPřichází sezona medvědího česneku, nasbírejte si tento zázrak i...

Přichází sezona medvědího česneku, nasbírejte si tento zázrak i vy!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Listy této rostlinky mají silné aroma připomínající klasický česnek, zřejmě odtud pochází název medvědí česnek. Roste ve vlhkých lesích a na organismus má nesmírně blahodárné účinky. Jeho sezona právě začala, tak se neopozděte, protože se dá sbírat pouze dva měsíce v roce.

Medvědí česnek
Medvědí česnek

Medvědí česnek pročistí močové cesty, příznivě působí na tepny, optimalizuje vysoký krevní tlak a celkovou cirkulaci krve v těle. Může se použít při ženských chorobách, blahodárně působí na žaludek a střevní systém. Také celkově posiluje imunitní systém.

Medvědí česnek má v kuchyni široké využití. Přidává se do masa a polévek, používá se na přípravu pesta do těstovin, v surovém, tedy nejzdravějším stavu, výborně dochutí různé saláty. Při jeho sběru dávejte pozor, abyste si ho nespletli s konvalinkou, která je prudce jedovatá. Listy medvědího česneku mají vždy typické česnekové aroma. Nejlepší je používat ho v čerstvém stavu, v misce s vodou vydrží v chladničce i dva týdny. Pokud si ho chcete odložit na pozdější období, buď si z něj udělejte tinkturu, a nebo ho zmrazte. Sušením ho totiž znehodnotíte.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje