Listy této rostlinky mají silné aroma připomínající klasický česnek, zřejmě odtud pochází název medvědí česnek. Roste ve vlhkých lesích a na organismus má nesmírně blahodárné účinky. Jeho sezona právě začala, tak se neopozděte, protože se dá sbírat pouze dva měsíce v roce.

Medvědí česnek

Medvědí česnek

Medvědí česnek pročistí močové cesty, příznivě působí na tepny, optimalizuje vysoký krevní tlak a celkovou cirkulaci krve v těle. Může se použít při ženských chorobách, blahodárně působí na žaludek a střevní systém. Také celkově posiluje imunitní systém.

Medvědí česnek má v kuchyni široké využití. Přidává se do masa a polévek, používá se na přípravu pesta do těstovin, v surovém, tedy nejzdravějším stavu, výborně dochutí různé saláty. Při jeho sběru dávejte pozor, abyste si ho nespletli s konvalinkou, která je prudce jedovatá. Listy medvědího česneku mají vždy typické česnekové aroma. Nejlepší je používat ho v čerstvém stavu, v misce s vodou vydrží v chladničce i dva týdny. Pokud si ho chcete odložit na pozdější období, buď si z něj udělejte tinkturu, a nebo ho zmrazte. Sušením ho totiž znehodnotíte.

  Představujeme termální lázně Sárvár – super místo pro léčbu, odpočinek i zábavu!

Related post

Zdraví

Úrazy aneb šestinedělí

Články

Pět věcí, které poškozují zdraví

Zdraví

Poznejte výhody veganství

Comment(0)