- Komerční sdělení -zeny
BydleníJak ušetřit na nákupu léků

Jak ušetřit na nákupu léků

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ceny léků stoupají podobně jako ceny za potraviny. Nejsou tedy zrovna nejmenší položkou rodinného rozpočtu, hlavně pokud některé z nich bereme pravidelně. I na lécích se dá ušetřit, aniž by to bylo na úkor našeho zdraví. První možností je generická substituce, tedy možnost záměny léků za jiné, které mají stejné složení, ale nižší cenu. Tuto možnost prodiskutujte se svým lékařem nebo lékárníkem. Nejde to provést u všech léků, ale u některých ano. Zapřemýšlejte nad velikostí balení, které si kupujete. Pokud léky užíváte dlouhodobě, možná existuje větší balení za výhodnou cenu. Každé užívání léků konzultujte s lékařem. Ne všechny jsou nezbytné. To platí i u vitamínů. Zdraví lidé je mohou nahradit pestrou a zdravou stravou. Výhodné je nepodceňovat zdravotní prevenci. Pokud už tedy nějaké léky nutně potřebujete, porovnávejte jejich cen v jednotlivých lékárnách. Dnes jsou běžné slevy lékáren na různé zboží. Ceny si můžete najít na internetu nebo se na ně zeptat.

Výborným pomocníkem pro úspory jsou i akční letáky, které se dnes týkají i lékáren. Prohlédněte si například leták Dr. Max, který vám přijde do schránky, spolu s nabídkou dalších lékáren ve vašem okolí. Tyto letáky můžete najít i v internetové podobě. Jakmile se naučíte jim pravidelně věnovat pozornost, budete mít lepší přehled a také znatelně ušetříte. Pravidelné akce má lékárna Dr. Max nebo třeba Benu lékárna.

thumb-300x600

Nákup léků na internetu je velmi oblíbený a pohodlný, vyzkoušet můžete například eshop Pilulka.cz s výhodnými cenami a zajímavou nabídkou. A pokud zde nakoupíte prostřednictvím portálu PlnáPeněženka.cz, vrátí se vám část peněz z nákupu zpět. Tento portál má v nabídce mnoho různých internetových obchodů, díky čemuž se váš nákup stane ještě výhodnějším.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje