- Komerční sdělení -zeny
ZdravíBlefaroplastika

Blefaroplastika

-

- Komerční sdělení -aktuality

Oči dokáží o člověku nejvíce prozradit. Jedná se o jeden z hlavních rysů obličeje, ale také o prostředek neverbální komunikace, kdy člověk očima předává signály o svých emocích či o únavě. Vlivem stárnutí se však pokožka mění a oblast kolem očí není výjimkou, ba naopak, jedná se o jednu z nejvýrazněji stárnoucích oblastí. Přesně pro takové případy je tady blefaroplastika – metoda estetické medicíny věnující se plastice horních či dolních očních víček. Nejčastěji ji podstupují pacienti po čtyřicátém roku života, je však možnost ji podstoupit i dříve.

Horní či dolní víčko?

S přibývajícím věkem často dochází k ptóze a povolení kůže očních víček. Člověk poté má oteklé oči a těžká víčka, což mu dodává permanentně unavený vzhled. Je možné provést pouze operaci horního nebo dolního víčka. Operace obou víček současně se provádí, pokud se kůže na obou víčkách povoluje stejnoměrně. Před zákrokem si chirurg rozkreslí plánované řezy tak, aby vedly podél obrysu víčka. Nemusíte se tak bát nevzhledných pooperačních jizev, stopy po řezu budou téměř neviditelné.

Blefaroplastika horního víčka

Operace horního víčka se používá při těžkých převislých víčkách. Ta vznikají tak, že s věkem se blána chránící vrstvu očních svalů prověsí a ztratí svou pružnost. Tak dojde k otoku a poklesu víčka. Při blefaroplastice horního víčka chirurg odstraní přebytečnou kůži a v případě potřeby i část svalové tkáně. Lze odstranit i tukové útvary v kruhovité oblasti, a tím zmírnit otok očí.

Blefaroplastika dolního víčka

Blefaroplastika dolního víčka pomáhá při otoku očí a výskytu váčků pod očima. I zde je příčinou problému ztráta elasticity ochranné blány svalové vrstvy očního víčka. Ochablá tkáň je náchylná k tvorbě otoků způsobených infiltrací tukovými buňkami. Následně vznikají i váčky pod očima.

Pokud zvažujete podstoupit blefaroplastiku, domluvte se s odborníky. Poradí vám, jaký zákrok by pro vás byl nejvhodnější, i jestli podstoupit blefaroplastiku obou víček nebo jen jednoho. Například pražská klinika estetické medicíny Altos nabízí nezávazné konzultace a místní odborníci vám jistě pomohou najít pro vás nejlepší řešení.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje