Drážďany

Drážďany

Pro milovníky velkých měst, kteří se rádi kochají historickými centry, dávají si kávu v elegantních kavárnách, procházejí se po romantických nábřežích nebo si prostě jen užívají šum rušných ulic, ale Prahu už mají prochozenou křížem krážem, jsou Drážďany ideálním řešením.

Drážďany a okolí

Drážďany jsou řekou rozděleny na nové a staré město. Přesto, že většina staveb byla zničena při válečném bombardování, je tu stále na co se dívat. Staré historické centrum bylo obnoveno a budovy znovu postaveny. Lesk zlatých soch a kopulí dokonale ladí s šedými kameny chrámů a paláců. V novější části města se zase můžete procházet po širokých boulevárech, parcích a krásném nábřeží, kde se často konají koncerty nebo promítání letního kina.

Krásná metropole

Drážďany rozhodně nejsou drahou dovolenou. Není třeba shánět drahé letenky, autem jste tam z Prahy za 2 hodiny. Ani samotný transport po městě není nutné řešit. Historické centrum je poměrně malé a v klidu ho během dne projdete pěšky. Pro ty, kdo by se pak chtěli zdržet déle a prohlédnout si i okolí města jsou pak rozhodně ideálním dopravním prostředkem kola. Podél řeky vedou bezpečné cyklostezky, po kterých lze dojet např. na zámek Schloss Pillnitz, dále se pak můžete vydat do Míšně, města porcelánu, nebo na zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro popelku. Drážďanské vlakové nádraží je pak jednou z hlavních dopravních křižovatek, na které by byla škoda nevystoupit a neprohlédnout si alespoň okolí, dokud nám nepřijede další spoj. Cenově lze Drážďany srovnat s historickým centrem Prahy, nebo kteroukoliv jinou evropskou metropolí.

  Lázeňské pobyty v Maďarsku se slevou vhodné pro celou rodinu

dresden

Skvělý výlet

Drážďany jsou už po několik let cílem mnoha turistů, známé jsou především svými vánočními trhy, jejichž atmosféra, provoněná tradičním svařákem, je nenapodobitelná. Město však láká i v létě, kulturní akce, výstavy a další mnohé, to jsou Drážďany, perla kousek od našich hranic.

 

Redakce Svět-ženy.cz

Related post

Cestování

Zpříjemněte si dlouhé cestování!

Cestování

Kambodža a dovolená, to je sen nejen pro dobrodruhy

Cestování

USA, Kanada to je cestování snů

Comment(0)