- Komerční sdělení -zeny
CestováníDrážďany, perla kousek od hranic

Drážďany, perla kousek od hranic

-

- Komerční sdělení -aktuality
Drážďany
Drážďany

Pro milovníky velkých měst, kteří se rádi kochají historickými centry, dávají si kávu v elegantních kavárnách, procházejí se po romantických nábřežích nebo si prostě jen užívají šum rušných ulic, ale Prahu už mají prochozenou křížem krážem, jsou Drážďany ideálním řešením.

Drážďany a okolí

Drážďany jsou řekou rozděleny na nové a staré město. Přesto, že většina staveb byla zničena při válečném bombardování, je tu stále na co se dívat. Staré historické centrum bylo obnoveno a budovy znovu postaveny. Lesk zlatých soch a kopulí dokonale ladí s šedými kameny chrámů a paláců. V novější části města se zase můžete procházet po širokých boulevárech, parcích a krásném nábřeží, kde se často konají koncerty nebo promítání letního kina.

Krásná metropole

Drážďany rozhodně nejsou drahou dovolenou. Není třeba shánět drahé letenky, autem jste tam z Prahy za 2 hodiny. Ani samotný transport po městě není nutné řešit. Historické centrum je poměrně malé a v klidu ho během dne projdete pěšky. Pro ty, kdo by se pak chtěli zdržet déle a prohlédnout si i okolí města jsou pak rozhodně ideálním dopravním prostředkem kola. Podél řeky vedou bezpečné cyklostezky, po kterých lze dojet např. na zámek Schloss Pillnitz, dále se pak můžete vydat do Míšně, města porcelánu, nebo na zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro popelku. Drážďanské vlakové nádraží je pak jednou z hlavních dopravních křižovatek, na které by byla škoda nevystoupit a neprohlédnout si alespoň okolí, dokud nám nepřijede další spoj. Cenově lze Drážďany srovnat s historickým centrem Prahy, nebo kteroukoliv jinou evropskou metropolí.

dresden

Skvělý výlet

Drážďany jsou už po několik let cílem mnoha turistů, známé jsou především svými vánočními trhy, jejichž atmosféra, provoněná tradičním svařákem, je nenapodobitelná. Město však láká i v létě, kulturní akce, výstavy a další mnohé, to jsou Drážďany, perla kousek od našich hranic.

 

Redakce Svět-ženy.cz

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje