- Komerční sdělení -zeny
ZdravíKvalitní spánek, jak tohoto dosáhnout! 2. část

Kvalitní spánek, jak tohoto dosáhnout! 2. část

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jak se dobře vyspat?

Spánkem strávíte třetinu vašeho života, proto je velice důležité, aby byl dostatečně kvalitní a plnohodnotný. Pokud se až příliš často potýkáte s nepříjemným problémem v podobě nespavosti, kdy se celou noc zoufale přetáčíte ze strany na stranu, střídáte polohy jako na běžícím pásu v domnění, že některá z nich přeci musí být ta pravá a mlčky zíráte do prázdného stropu, je na čase, abyste proti podobným situacím jednou provždy zatočili. V minulém článku jsme vám představili pět užitečných fíglů, díky kterým může ztracený spánek přijít dříve, než jste možná doufali. Dnes vám přinášíme pokračování a tedy dalších 5 fíglů, kterými se za honbě za kvalitním spánkem můžete řídit. Inu, přeci jen nemáte co ztratit!

10 rad jak se dobře vyspat:

6. Zabiják spánku proslulý jako kofein

Největším nepřítelem potažmo i zabijákem kvalitního spánku je kofein. Většina lidí je na kávě či jiných kofeinových nápojích doslova závislá a cítí-li na sobě únavu, okamžitě se touto energetickou bombou předávkují. Děláte to i vy? Ano, možná pak získáte potřebnou energii, jenže do kvalitního spánku má velká dávka kofeinu hodně daleko. Chcete-li spát tvrdě a klidně, snažte se kofeinové nápoje omezit a nepít je po čtvrté hodině odpolední.

7. Spíte v klidném prostředí?

Pokud se každou noc převalujete, civíte do stropu, prosíte svůj mozek, aby už konečně upadl do říše snění, zaměřte svou pozornost na matraci, na které každou noc spíte. Je-li proležená a svá nejlepší léta má již dávno za sebou, není se čemu divit, že máte problém nejen s usínáním, ale i se spánkem.

8. Snažte se usínat každý den ve stejnou dobu

Samozřejmě po vás nikdo nechce, abyste každý den úderem osmé hodiny večerní leželi až po krk zachumlaní pod peřinou. Ovšem dodržet alespoň přibližný čas vašeho usínání by vám mohlo výrazným způsobem pomoci dosáhnout lepšího snění.

9. Naložte se do horké vany

Ponořit se do příjemné horké vany je velice lákavá představa, navíc může-li se tento rituál podepsat na kvalitnějším spánku, zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Dejte si před spaním 20 minut v horké vaně, pročistěte si hlavu a uvolněte svaly.

10. Díky sexu klidnější spaní?

I když máte energie na rozdávání pro celé fotbalové družstvo, u aktivity jako je sex se zaručeně unavíte. Činnost je to velice příjemná, proč toho nevyužít?

jak se dobre vyspat?

10 rad jak se dobře vyspat

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje