- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyPřipravte se nejen na Vánoce a vyzrajte na nákupy...

Připravte se nejen na Vánoce a vyzrajte na nákupy v online světě

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ježíšek už klepe na dveře a vy přemýšlíte, co pěkného pořídit vašim blízkým pod stromeček? Pandemická situace nás trochu nutí měnit naše nákupní zvyky, a tak se vyplatí znát výhody, ale i nástrahy online nakupování. 

Zdroj: unsplush

I když jsme se v současné době vlivem covidových opatření naučili více nakupovat přes internet, podle statistik chceme stále totéž: nejlepší ceny, široký výběr a dostupnost zboží. Podobný závěr vyplynul i ze zahraniční studie Future Shopper 2019, která sesbírala odpovědi od více než 150 000 online nakupujících v USA, Velké Británii, Belgii, Nizozemsku, Německu a České republice. Pro Čechy je přitom cena velmi důležitá. Z dotazování vyplynulo, že při online nakupování je rozhodujícím faktorem pro 73,7 % lidí.

1. Na co si jen srdce vzpomene

Při nakupování po internetu můžete vybírat z velkého a pestrého sortimentu. K dispozici tak máte téměř vše, na co si vzpomenete, od elektroniky přes oblečení až po jídlo. Díky tomu ušetříte čas, který byste jinak strávili běháním po obchodech. K online nákupu vám navíc postačí jen platební karta a bankovní účet.

Nevýhodou je, že nemáte možnost zboží vyzkoušet. Fotografie oblečení někdy neodpovídají realitě nebo prostě jen neodhadnete správnou velikost. Platit poštovné za několik módních kousků také není zrovna ekonomické.

Tip: Vyberte si v internetovém obchodě více kousků, které se vám zamlouvají, a nechte si je poslat. Doma si je v klidu vyzkoušejte a ty, které vám nepadnou, pošlete zase zpět. Poštovné vychází obvykle kolem 100 Kč (záleží na váze i velikosti balíčku), tudíž si nechte zaslat raději více oblečení, ať se nákup vyplatí.

2. Pohoda a klid…

Pokud vás v obchodech otravují nekončící fronty a nevrlé prodavačky, oceníte nákup z pohodlí vašeho domova. V klidu si tak můžete prohlédnout všechno, co vás zajímá, a vybírat tak dlouho, dokud vás to bude bavit. I online nakupování by však mělo mít svá pravidla. Psychologové radí nenakupovat, pokud jste hladoví nebo unavení. Koupě pak podle nich bývají méně promyšlené a více impulzivní. 

Tip: Dejte pozor na negativní emoce. Mozek hledá nejefektivnější způsob, jak se vypořádat třeba se vztekem či naštváním. Pokud podlehnete impulzivnímu nákupu, abyste si zlepšili náladu, zaplatí za to především vaše peněženka. 

3. Pozor na podvody

Podvodných firem je bohužel i na internetu celá řada. Přišlo vám oblečení v jiné kvalitě, než jste očekávali, nebo nedorazilo vůbec? Reklamace bývají komplikované a peněz se zákazníci ne vždycky dočkají. Nenechte si zkazit radost z nákupu a vyvarujte se případným problémům. Sázkou na jistotu jsou ověřené obchody s garancí spokojenosti. Pokud nakupujete na e-shopu nějakého krámku poprvé, udělejte si předem rychlou rešerši. Podívejte se, jak prodejnu hodnotí ostatní uživatelé, jestli má na stránkách kontakt (včetně IČO, adresy i jména společnosti). Pokud se vám něco nezdá, raději se porozhlédněte jinde. Zvlášť opatrní buďte rovněž u zahraničních webů a jednotlivých prodejců, na které běžně narazíte na Facebooku či jiných sociálních sítích. 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje