- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylŠperky jsou ctností každé ženy

Šperky jsou ctností každé ženy

-

- Komerční sdělení -aktuality

Šperky jsou ctností každé ženy. Jsou drahé, krásné a mají vypovídající hodnotu o nás samotných. Některé dámy dávají přednost výraznějším kouskům, zatímco jiné si udržují odstup a spokojí se s decentními řetízky, jemnými náramky a kroužkovými prstýnky. Zda dát přednost zlatu a stříbru nebo bižuterii je také otázka, na kterou nelze jednoznačně odpovědět. Na čem se však nejspíše všichni shodneme, je to, že nás mají šperky především učinit krásnějšími, přitažlivějšími a celkově doplnit náš vzhled, na kterém, přiznejme si, opravdu záleží.

Šperk
Šperk

Zlato, stříbro, drahé kamení…

Jsou tací, kteří preferují opravdu ryzí kovy, drahokamy a vkládají do nich větší peněžité obnosy. V podstatě jejich šperky jim slouží jako poměrně dobrá investice peněz, jejichž hodnota se během let rapidně nezmění, ba možná se i zvýší. Nicméně v takovém případě existuje hned několik rizik, jak o část úspor přijít nebo je znehodnotit. Šperky jsou totiž určeny především k nošení, k čemuž se váže opotřebování, ztráta, ne-li jiné pohromy. A přiznejme si upřímně, ve většině případů na první pohled nepoznáme, jak moc hodnotný šperk má která dáma (nebo pán) na sobě.
Sama za sebe preferuji drahé kovy a pravé šperky ve dvou případech. Za prvé, když se jedná o darovaný šperk. Pak je i finanční hodnota jakousi přidanou hodnotou k té věci, neboť neurčuje míru přízně dárce k vám (pro někoho je sto korun tolik co pro jiného tisíc), ale spíše je to důkazem toho, že daný člověk pro vás chtěl udělat opravdu významné gesto. Chtěl vás obdarovat něčím, z čeho byste jednak měli radost a jednak kvalitou, puncem výjimečnosti a vážnosti, kterou i on sám k vám pociťuje.
Tím druhým případem je luxus. Každá žena si občas přeje být nádherná a cena šperku, ač je to k nevíře, zvyšuje v tomto ohledu sebevědomí. Nezáleží na tom, kolik lidí pozná, jak moc drahý šperk byl, ale pakliže si žena oblékne hodnotný krásný šperk, jehož kvalitu a cenu ona sama zná, připadá si jako královna bez ohledu na všechno ostatní. A za ten pocit snad stojí mít alespoň jeden šperk, který dokáže tímto způsobem čarovat.

Bižu nemusí vždy znamenat „laciné“

Co se však týče běžného nošení, pak bych zcela určitě dala přednost bižuterii. V dnešní době se v některých případech též nejedná o velmi lacinou záležitost, nicméně dají se sehnat podstatně levněji než pravé kovy. Na rozdíl od výše zmíněných šperků jejich hodnota s časem neroste, ba naopak klesá. Člověk tudíž nemá tendenci starat a bát se o ně přespříliš. Nosí se proto mnohem pohodlněji a během běžných dní máme obvykle jiné starosti než hlídat 24 hodin denně své cennosti. Výběr těchto šperků je navíc mnohem pestřejší, ať už se jedná o barvu, styl nebo zpracování, což je skvělá věc pro kombinování s oblečením a vyjádřením sebe sama.
Výběr a množství nošených šperků je však čistě subjektivní záležitost každého z nás. Především bychom ale neměli zapomínat, že právě to vypovídá mnoho o nás samotných a že šperky, které máme na sobě, ostatní lidé hodnotí a podle toho s námi jednají. Jako pozorovatelé bychom si však na druhou stranu měli uvědomit, že existuje velké množství případů alergií, kdy je některý z kovů nebo materiálů pro dámu absolutní tabu. Pak nezbývá než vybírat z možností, které jsou pro ni dostupné a netřeba se ohlížet pouze na krásu šperků, ale především na krásu člověka jako takového.

Ať už ale chceme nebo ne, šperky mají především plnit estetickou funkci a ničím nedoladíte celkový dojem z vaší osoby tak dobře jako s nimi (a s úsměvem). Je škoda, že spousta dívek a žen se stále bojí nosit bižuterii a barvy, aby nepřitahovaly velkou pozornost, když právě pozornost od okolí dodává ženě sebevědomí a ženskost. Vždyť každá sebevědomá žena je přitažlivá a krásná. A přiznejme si, krása je přeci snem každé z nás. Tak proč si tak nepřipadat, proč taková nebýt, když stačí tak málo?

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje