Kdy vlastně můžeme říct, že máme problém se sexem? Každý člověk je nastavený jinak. Neexistuje žádná normální nebo nenormální úroveň toho, kdy je vše v pořádku a kdy se jedná o nějaký problém. Jeden od druhého máme sexuální touhu jinou. Někdo má potřebu milovat se se svým partnerem několikrát denně, jinému to stačí jednou v týdnu či v měsíci.

Většina žen má problém se sexem ve středním věku. U některých žen jsou náznaky ztráty chuti na sex dočasné, některým ženám se chuť k sexu už nevrátí. Je například běžné, že vyčerpaná matka od dvou dětí nebude mít zájem o sex. Ale to je přeci běžné. I muži mají s přibývajícím věkem méně zájem o sexuální hrátky.

Ženská sexualita je složitá. Ve svém jádru ženy potřebují blízkost, něhu a intimitu. Když však nastanou určité problémy, mohou zájem o sex ztratit.

prob

Sexuální problémy žen

Mezi běžné příčiny ztráty chuti na sex patří například:

Emocionální příčiny – jako je stres, problémy ve vztazích, deprese nebo úzkost, vzpomínka na nepříjemné pocity jako je třeba pohlavní zneužívání či znásilnění.

  Trvalá epilace

Mohou to být také hormonální problémy, které ženy doprovází. Návaly horkosti, špatná lubrikace pochvy, bolesti svalů a kloubů.

Další příčinou ztráty chuti na sex může být užívání některých léků. Takovéto vedlejší účinky mohou mít léky proti depresi, na léčbu krevního tlaku nebo cukrovky.

Jaké jsou příznaky ztráty chuti na sex?

Můžete mít potíže se vzrušením.

Nejste schopna dosáhnout orgasmu.

Cítíte bolest při sexu.

Když zaregistrujete změny v touze po sexu a uspokojení, je dobré se zaměřit na to, co by mohlo být příčinou. Je třeba se zamyslet nad výše zmíněnými body. Nejste ve stresu? Nejste příliš unavení z práce? Nejste nemocní? Nebo váš není schopný uspokojit vaše touhy? Jakmile najdete příčinu toho, proč vás touha po sexu opustila, je dobré ji začít řešit spolu s partnerem. Je to přece v zájmu vás obou!

Comment(0)