- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiSexuální problémy žen

Sexuální problémy žen

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kdy vlastně můžeme říct, že máme problém se sexem? Každý člověk je nastavený jinak. Neexistuje žádná normální nebo nenormální úroveň toho, kdy je vše v pořádku a kdy se jedná o nějaký problém. Jeden od druhého máme sexuální touhu jinou. Někdo má potřebu milovat se se svým partnerem několikrát denně, jinému to stačí jednou v týdnu či v měsíci.

Většina žen má problém se sexem ve středním věku. U některých žen jsou náznaky ztráty chuti na sex dočasné, některým ženám se chuť k sexu už nevrátí. Je například běžné, že vyčerpaná matka od dvou dětí nebude mít zájem o sex. Ale to je přeci běžné. I muži mají s přibývajícím věkem méně zájem o sexuální hrátky.

Ženská sexualita je složitá. Ve svém jádru ženy potřebují blízkost, něhu a intimitu. Když však nastanou určité problémy, mohou zájem o sex ztratit.

prob
Sexuální problémy žen

Mezi běžné příčiny ztráty chuti na sex patří například:

Emocionální příčiny – jako je stres, problémy ve vztazích, deprese nebo úzkost, vzpomínka na nepříjemné pocity jako je třeba pohlavní zneužívání či znásilnění.

Mohou to být také hormonální problémy, které ženy doprovází. Návaly horkosti, špatná lubrikace pochvy, bolesti svalů a kloubů.

Další příčinou ztráty chuti na sex může být užívání některých léků. Takovéto vedlejší účinky mohou mít léky proti depresi, na léčbu krevního tlaku nebo cukrovky.

Jaké jsou příznaky ztráty chuti na sex?

Můžete mít potíže se vzrušením.

Nejste schopna dosáhnout orgasmu.

Cítíte bolest při sexu.

Když zaregistrujete změny v touze po sexu a uspokojení, je dobré se zaměřit na to, co by mohlo být příčinou. Je třeba se zamyslet nad výše zmíněnými body. Nejste ve stresu? Nejste příliš unavení z práce? Nejste nemocní? Nebo váš není schopný uspokojit vaše touhy? Jakmile najdete příčinu toho, proč vás touha po sexu opustila, je dobré ji začít řešit spolu s partnerem. Je to přece v zájmu vás obou!

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje