Nevěra znamená pro každého něco jiného. Může jít o nevinný flirt, náhodný sex, opakované zahýbání nebo dlouhodobý vztah, jehož součástí je i láska. Velice často však nevěru doprovází pocit viny. Co s tím?


1. Svěřte se kamarádce

Pokud víte, že se svým současným partnerem chcete i nadále zůstat a že nevěra z vaší strany byla pouhým selháním, za které se stydíte, nic partnerovi neříkejte. Uvědomte si, že pokud se mu svěříte s tím, co se stalo, vám se sice uleví, ale partnerovi ublížíte.
Pokud jste si jistá, že se partner o vaší nevěře nedozví od nikoho jiného, nechte si vše pro sebe a svěřte se pouze sestře nebo blízké kamarádce. Možná vás překvapí, až zjistíte, že i ona má podobnou zkušenost nebo že zná mnoho lidí ve svém okolí, kteří ji mají.

2. Odpusťte sama sobě

Podle Miroslava Plzáka nevěry nejsou schopni pouze 2 až 4 % mužů a žen. Rozhodně si tedy nic nevyčítejte a neobviňujte se. Smiřte se s tím, že jste jen člověk a přestaňte se trápit tím, co se vám v životě nepovedlo. Nikdo není neomylný a všichni někdy chybujeme. Důležité je však odpouštět, a to nejen druhým, ale i sám sobě.

3. Vyhledejte pomoc odborníka

Pokud rozhovor s kamarádkou nepomohl a vy se tím, co se stalo, trápíte už delší dobu, vyhledejte pomoc odborníka – nejlépe psychoterapeuta nebo partnerského poradce. Uvědomte si, že čím déle se svou chybou budete trápit, tím větší následky to bude mít na váš vztah s partnerem. Partner si také může všimnout, že s vámi něco není v pořádku. Raději se tedy snažte problém vyřešit včas!

Pokud se domníváte, že je váš vztah s partnerem natolik pevný, že ustojí i případnou nevěru, můžete se samozřejmě svěřit i partnerovi. V tomto případě je však nutné, aby oba partneři měli zájem ve vztahu pokračovat a byli ochotni jeden druhému naslouchat.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Comment(0)