- Komerční sdělení -zeny
CestováníPoznejte krásy jižní Moravy v malebném Mikulově

Poznejte krásy jižní Moravy v malebném Mikulově

-

- Komerční sdělení -aktuality

Krásné památky, malebné vinice, kam jen oko dohlédne a hektolitry lahodného moravského vína. Pokud si přesně takhle představujete svou letošní dovolenou, bude pro vás jihomoravský Mikulov tou správnou volbou. Ve městě a v jeho bezprostředním okolí totiž naleznete vše výše zmíněné.

Nejprve si vyberte ubytování …

Základem každého rekreačního a poznávacího pobytu je mít takové ubytování, které vám poskytne příjemné zázemí a v němž si budete moci odpočinout po každém krásně náročném dni stráveném získáváním nových zážitků. Ubytování je vhodné vybírat v dostatečném předstihu, o jihomoravská města je od jara do podzimu velký zájem. Při hledání vhodného ubytovacího zařízení mějte na paměti, že v Mikulově se nejlépe ubytujete s Hotely.cz. Na stránkách tohoto ubytovacího portálu totiž naleznete veškeré mikulovské penzionu i hotely. Vybírat můžete z těch nejlevnějších rodinných penzionů i z luxusních čtyřhvězdičkových rezortů. Čtěte dobře popisky a vyberte si takové ubytovací zařízení, jehož vybavení bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. Pomoci vám může také hodnocení hostů, kteří již místo navštívili před vámi a rozhodli se podělit s ostatními o své dojmy. Pokud už máte ubytování vybrané, můžete směle přejít k dalšímu a často o poznání příjemnějšímu kroku, totiž plánování výletů.

… poté naplánujte výlety …

Pokud jste již našli a zarezervovali vhodné ubytování, je načase začít plánovat výlety. Zde samozřejmě záleží na vašich zálibách a také na počtu dní, které v Mikulově hodláte strávit. Co byste však určitě neměli vynechat, je prohlídka mikulovského zámku obklopeného krásnou zámeckou zahradou pocházející z konce 17. století. Dále byste určitě měli vidět Dietrichsteinskou hrobku či historické náměstí a samozřejmostí by také měl být výšlap na Svatý kopeček, jehož vrchol je ozdoben zvonicí a kaplemi sv. Šebestiána, sv. Rosálie a sv. Barbory. Za návštěvu pak stojí také Kozí hrádek se zříceninou věže tyčící se nad městem a celá řada dalších pamětihodností a přírodních zajímavostí, které můžete spatřit při prohlídce města.

Mikulov je nádherný, ale neméně krásné je i jeho okolí tvořené chráněnou krajinnou oblastí Pálava. Za návštěvu určitě stojí přehradní nádrže Nové Mlýny na řece Dyji, které nabízejí možnost příjemného osvěžení během teplých letních dnů. V bezprostřední blízkosti nádrží se nachází zřícenina gotického hradu Děvičky situovaná na vysoké vápencové skále. Děvičky nabízejí jedinečný výhled do okolí, který si nenechá ujít řada turistů nacházejících se v této oblasti. No a jaká by to byla návštěva jižní Moravy bez zastávky v Lednicko-valtickém areálu? Tato oblast zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů celého regionu. A určitě se není čemu divit. Kromě krásného města Valtice a snad ještě krásnějšího zámeckého areálu v obci Lednice zde můžete navštívit například malebnou obec Hlohovec, lovecký zámeček Dianin chrám, zříceninu Janova hradu či kryté sloupořadí zvané Tři Grácie. O krásná místa zde zkrátka nouze není. A pokud vám zbude čas a české krásy vám nebudou stačit, můžete se vypravit i do sousedního Rakouska. Z Mikulova jste tam cobydup. A takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Jižní Morava je regionem až neuvěřitelně bohatým na architektonické i přírodní krásy. Právě kvůli tomu je každoročně cílem turistů nejen z Čech, ale také ze zahraničí. Nechte se i vy okouzlit půvabem této oblasti a sami uvidíte, že se sem budete rádi vracet.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje