Jak se dobře vyspat?

Nespavost čas od času potká úplně každého. Možná i vy znáte situace, kdy se celou noc jen marně převalujete, snažíte se najít ideální polohu, několik hodin zoufale koukáte do temných stěn, v poslední fázi se uchylujete i k počítání oveček, ale vytoužený spánek se zkrátka ne a ne dostavit. Takové chvíle, kdy celá rodina spí a vy slyšíte jen jejich klidné oddychování, zatímco vám se vyprosený spánek doslova vyhýbá, jsou velice nepříjemné a dokáží zkazit náladu na celý následující den. Stane-li se to jednou za čas, dá se probdělá noc přežít, ovšem sužuje-li vás nespavost poměrně často, možná i každou noc, je nejvyšší čas s tímto problémem konečně něco udělat!

10 rad jak se dobře vyspat:

1. Víte, co jíte?

Kvalitní spánek je podstatný pro klidný průběh následujícího dne, neboť pokud se dostatečně nevyspíte, budete celý den rozmrzelí, bez nálady a pro své okolí nerudní a protivní. I když si to možná neuvědomujete, na kvalitě vašeho spánku se podepisuje i to, co jíte. Nedostanete-li se do postele dříve jak kolem půlnoci, snažte se vyhnout tučným a sladkým jídlům. Mlsání těsně před spaním není to nejlepší.

  Slavní lidé, ochrana zvířat a vegetariánství

2. Snažte se omezit alkohol

Stalo se vám někdy, že jste šli spát a celý svět se vám točil? Inu, pak jistě moc dobře víte, že usnout v podobném stavu rozhodně není jednoduché. Když se vám točí nejen hlava, ale kotrmelce dělá i obsah vašeho žaludku, věřte, že se pravděpodobně moc dobře nevyspíte.

3. Na jaké matraci spíte?

Věřte nebo ne, ale pokud se celou noc otáčíte a nemůžete najít ideální polohu, pravděpodobně bude na vině vaše matrace. Spíte.li na proležené matraci, která má svá nejlepší léta již dávno za sebou, škodíte jen sami sobě.

4. Zkuste si spánek přivolat čtením

Znáte pořekadlo: „V knihách najdete vše“? Pak věřte, že se to neříká jen tak pro nic za nic. Ba naopak, příjemná kniha se zajímavým obsahem vám může pomoci přivolat spánek dříve, než byste řekli švec.

5. V jaké poloze spíte?

Budíte se každé ráno s nepříjemnými bolestmi v zádech či za krkem? Sužuje vás pak tato bolest celý den a cítíte se díky tomu podráždění? Pak se zamyslete nad tím, v jaké poloze spíte. Jste-li zvyklí mít pod hlavou deset polštářů, nemůžete se ničemu divit, že spánek nedochází a ještě se ráno budíte polámaní.

  Anglická školka Praha 4

10 rad jak se dobře vyspat

svet zeny jak se dobre vyspat

Post by admin

Related post

Comment(0)