- Komerční sdělení -zeny
BydleníDražby bytů Praha – zajímavé příležitosti nejen pro bohaté

Dražby bytů Praha – zajímavé příležitosti nejen pro bohaté

-

- Komerční sdělení -aktuality

Šíří nabídky dražených bytů Praha předčí všechny ostatní tuzemské lokality. To je zcela nepopiratelný fakt. Přestože se i v jiných částech naší republiky dají nalézt zajímavé příležitosti k zisku kvalitního a příjemného bydlení prostřednictvím dražby, Praha dlouhodobě zůstává na špici pomyslného žebříčku co do množství i rozmanitosti takto nabízených bytů.

Bez obav

Prodej bytů formou dražby nebyl v minulosti u nás příliš obvyklý. To se však postupem času mění a dražba se stává celkem běžným způsobem, kterým lze byt a případně i jinou nemovitost prodat nebo zakoupit. Není proto nutné mít z pořízení bytu dražbou sebemenší obavy. Je-li vše svěřeno do rukou zkušených profesionálů, probíhá celý proces poměrně hladce a kupující, obzvláště v případě nucené dražby, mohou ušetřit nemalé peníze.

Výhody pro kupujícího

Jak jsme se již zmínili, výhodou pro zájemce o dražený byt může být velice zajímavá konečná cena. Není-li zájem o vydražení bytu příliš velký, lze při porovnání s běžnou koupí ušetřit desítky a někdy i stovky tisíc korun.

Když si uvědomíme, jakým tempem rostou ceny pražských bytů a nemovitostí obecně, může být povedená dražba pro koupěchtivého člověka hotovým požehnáním. Ostatně o růstu cen bytů v našem hlavním městě si můžete udělat obrázek zde.

Dražby bytů Praha – nejširší nabídka

Zájemcům o dražené byty Praha nabízí vcelku pestrou škálu příležitostí k zisku vhodného bydlení a v porovnání s ostatními lokalitami České republiky pak naše hlavní město skýtá to nejlepší, co je na trhu s realitami vůbec k mání.

Segment bytů určených k dražbě je sice ve srovnání s nabídkou bytů určených k normálnímu prodeji, případně pouze k pronájmu, poněkud omezen. Ovšem příležitost k zajímavé koupi formou dražby je právě v Praze zdaleka největší.

Něco pro každého

Nejlepším způsobem jak vybrat kýžený byt, je důkladné porovnání nabídek jednotlivých realitních kanceláří. Internet je plný realitních webů a dražené byty i jiné nemovitosti jsou již pevnou součástí nabídky většiny z nich. Důsledný průzkum se může v tak zásadní věci jako je koupě bytu jedině vyplatit. Je naprostou samozřejmostí, a to nejen hovoříme-li o Praze, že vám realitní kancelář na svém webu umožní vybírat byt dle Vámi preferované lokality a také podle vašich finančních možností, to je základ.

Další kritéria výběru

Hlavním vodítkem pro výběr vhodného bytu je tedy lokalita a rovněž cena, kterou jste ochotni za zvolenou nemovitost zaplatit. Nabídku bývá však možné roztřídit i dle velikosti, opotřebení či vybavení bytu. Někdo hledá 5 pokojů pro větší rodinu, jinému postačí garsonka. Jeden zájemce trvá na tom, aby byl byt v perfektním stavu, zatímco druhému nutnost menší rekonstrukce vadit nemusí.

To vše lze samozřejmě na realitních webech v jakémsi předvýběru zohlednit, abyste si hledání svého vysněného bytu co nejvíce usnadnili. Neplatí to však pochopitelně jen pro byty nabízené v dražbě, ale pro jakoukoliv nemovitost, kterou na internetu realitní kanceláře inzerují.

Vždy máte možnost volby

Vydražit v Praze zajímavý byt tedy nemusí být nijak nereálné. Stačí si jen vybrat, důkladně se informovat o detailech, abyste splnili základní podmínky k účasti, a můžete zkusit štěstí. Tou hlavní výhodou pro Vás jakožto kupujícího může být především zajímavá cena vydraženého bytu, o tom již byla řeč. Úspora finančních prostředků zajímá v takové situaci každého. Spoléhat totiž na pokles cen je v současnosti nereálné a není proto od věci pokusit se ušetřit právě díky dražbě. A proč se levnějších bytů jen tak nedočkáme, zjistíte v následujícím textu.

Posouzení ceny je v průběhu dražby čistě na vás. Jen vy rozhodnete, zda je její aktuální výše pro vás ještě zajímavá nebo ne a zda má smysl v dražbě pokračovat či se stáhnout a vybrat si raději jiný byt. Obzvláště v Praze se vhodná příležitost k dražbě bytu nehledá nijak složitě.

Veřejná soutěž?

Poněkud specifickým způsobem prodeje podobným klasické dražbě je prodej bytů v rámci veřejné soutěže. Používají ho především jednotlivé pražské městské části, aby tak získaly do obecní kasy potřebné finanční prostředky a zároveň se zbavily bytů, které jsou z jejich pohledu nepotřebné, případně delší dobu nevyužívané či nákladné na údržbu. Těm, kteří by o tématu chtěli vědět více, je pak určen následující článek.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje