- Komerční sdělení -zeny
BydleníJak nejlépe v koupelně vyřešit prostor ke sprchování?

Jak nejlépe v koupelně vyřešit prostor ke sprchování?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Sprchové kouty neodmyslitelně patří k moderním koupelnám. Oproti koupání ve vaně šetří sprchování vodu, pro někoho je sprchový kout zkrátka praktičtější a v menších koupelnách ušetří místo. V rodinném domě můžeme mít obě alternativy, pokud je dostatek místa.

Sprchové boxy
Sprchové boxy

Sprchový kout nebo box?

Podoba sprchových koutů může být různá. Pokud se vám nechce koupelna celá rekonstruovat, zdít a nově obkládat, mohly by vám vyhovovat sprchové boxy s nižší i vyšší vaničkou, ta pak částečně nahradí vanu. Jedná se o kompletní sestavu, kterou pouze připojíte k vodě a odpadu a může se stát jak trvalým, tak i dočasným řešením. Luxusnější variantou jsou masážní sprchové boxy vybavené hydromasážními tryskami, ruční i horní sprchou, díky sedátku se může stát sprchování pohodlnějším. Na výběr je řada doplňků a není problém zařídit si domácí parní lázeň.

Co je sprchová nika

Jako alternativa sprchového koutu se nabízí sprchová nika, tedy kout v koupelně vybavený sprchovými dveřmi. Nika umožní vytvořit si prostor ke sprchování zcela dle vlastních představ a možností, nejsme limitováni ani tvarem.

Výběr dveří do niky

Dveře do niky mohou vypadat a otevírat se opravdu různě. K dostání je nejmenší rozměr okolo 60 cm a vyrábějí se i prostorné dveře s šířkou téměř dva metry. Co se týká otevírání sprchových dveří, nejběžnější je otevírání do prostoru, které vyžaduje dostatek místa před nikou ale je velmi elegantní. Posuvné nebo zalamovací dveře do niky ušetří místo a shrnovací také, navíc je lze využít pro poměrně variabilní šířku vstupu.  Materiálem sprchových dveří může být bezpečnostní sklo i plast, profil je hliníkový nebo plastový. V neposlední řadě si musíme rozmyslet odtokový systém, niku lze vybavit odtokovým žlabem při vyspádování podlahy nebo sprchovou vaničkou.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje