O syndromu vyhoření jste pravděpodobně slyšeli. Jedná se o chorobu, se kterou není radno si zahrávat. Člověk se z ní totiž dostává daleko hůř než například z klasické angíny, která trápí především během zimy. Jelikož je však syndrom vyhoření důvodem nadměrné a dlouhotrvající vyčerpanosti, respektive je důvodem dlouhotrvajícího pracovního vytížení, lze mu předcházet. Jenže jak? Existuje naštěstí rovnou několik tipů, jak se takzvané “únavě z práce”, která se protkává i do osobního života, vyhnout. 

Je důležité snížit si své nároky

Nemluvíme tu o nárocích na ostatní, ale o nárocích na sebe samotné. Každý člověk má jisté nároky, které chce naplnit. Jenže mnozí lidé (především ti houževnatí a cílevědomí) mají nároky na sebe samotné až přehnané a příliš vysoké. A naplňování těchto nároků je velice vyčerpávající, proto je třeba si uvědomit, že je dobré trochu polevit. Snižte své nároky a efektivně se tak vyhněte syndromu vyhoření, který je možná i vaším strašákem ve skříni. 

  Toužíte po miminku? Máme pro vás recept, jak podpořit plodnost

Mějte stanovené priority

Priority si člověk musí stanovit za jakýchkoli okolností. Pouze díky stanoveným prioritám nebude bloudit v davu a nebude plýtvat svou energií. Pokud budou stanovené priority, člověk bude rázem soustředěný jen na ty podstatné činnosti a na nic jiného. 

Nebojte se rad

Mnozí lidé se domnívají, že všechno musí udělat sami, a to dokonce i ve chvíli, kdy si nevědí rady. Jenže když si člověk neví rady, ztrácí mnoho času tím, že hledá odpověď a návod, jak na to. Jenže tím se opět vysiluje a práce se pro něj rázem stává stresující. A i to je důvodem vzniku syndromu vyhoření, bohužel. Proto se nebojte požádat o radu, pokud si nevíte rady. Vaše práce bude efektivnější, navíc syndrom vyhoření se stane něčím nereálným ve vašem případě. 

Další tipy, jak se vyhnout syndromu vyhoření

  • Za každé situace myslete pozitivně. 
  • Pravidelně doplňujte energii. 
  • Mějte zdraví na prvním místě.

Post by admin

Comment(0)