- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyPracovní obuv jako důležitá součást bezpečnosti při práci

Pracovní obuv jako důležitá součást bezpečnosti při práci

-

- Komerční sdělení -aktuality

Každá práce si zaslouží odlišný pracovní oděv, který kromě jiného dotváří i speciální pracovní obuv. Ta vám zajistí kromě komfortu i potřebné bezpečí, které je při práci velmi důležité. Víte, že existuje mnoho typů bot a každá obuv přitom může disponovat jinými speciálními vlastnostmi? V tomto článku se dozvíte, z jakých základních modelů můžete vybírat.

Kde pracovní obuv koupit

Nejprve si ale řekněme, jaké vlastně existují možnosti pro nákup pracovní obuvi. Na výběr máte ze dvou postupů. Buď vsadíte na kamennou prodejnu nebo využijete možnosti objednání z nějakého internetového obchodu. Jak už to tak přitom bývá, každá varianta má své pro a proti. V kamenné pobočce máte výhodu, že si můžete obuv rovnou vyzkoušet. Pokud se tak pro tuto cestu rozhodnete, určitě si v botách zkuste ujít několik kroků.

K nákupu v e-shopu přistoupí ve většině případů zákazníci, kteří mají kamennou pobočku daleko nebo se v jejich městě ani nenachází. Díky této možnosti tak můžete obuv objednat z pohodlí domova. Dejte si ovšem pozor na to, aby obuv splňovala všechny zvláštní vlastnosti, které od ní očekáváte. A vůbec nejdůležitější bod symbolizuje adekvátní velikost. Na internetových obchodech přitom ve většině případů najdete velikostní tabulky, které vám se správným výběrem poradí.

Pracovní obuv – jaké varianty existují?

Nyní již pravděpodobně máte představu o tom, kde se po nové pracovní obuvi budete poohlížet. Teď přichází na řadu otázka toho, jaký typ obuvi je vlastně pro vaši konkrétní pracovní pozici určen. Nejprve se zkuste sami zamyslet nad tím, jaké funkce vlastně od modelu očekáváte. Měl by být odolný proti vlhkosti? Nebo proti elektrickému proudu? Vyžadujete protiskluzovou podrážku? Tyto a mnohé další otázky vám při výběru značně pomohou.

Víte o tom, že na pracovní oděvy máte nárok od svého zaměstnavatele? Přečtěte si ZDE, čeho konkrétně se to týká.

Do vlhkého prostředí

První kategorii pracovní obuvi zastupují ty modely, které jsou určeny do vlhkého prostředí. Takové boty bývají zhotoveny ze speciální látky, která je schopná vlhkost zastavit. Díky tomu vaše nohy zůstanou v suchu a teple. Speciální membrána totiž nedovolí jejímu průniku až k vašemu tělu.

Pokud však při vaší práci trávíte čas v opravdu hodně mokrém prostředí, které je navíc třeba i plné bláta, vyplatí se spíše sáhnout po klasických holínkách. Můžete si přitom vybrat z různých výšek holínek tak, aby vám plně vyhovovaly.

S antistatickou ochranou

V případě, že se v pracovní době potýkáte s elektrickým proudem, měly by boty s antistatickou ochranou symbolizovat základ vašeho vybavení. Jednotlivé modely se přitom liší tím, jakou maximální intenzitu elektrického proudu jsou schopny ustát. Vždy proto vybírejte podle toho, s čím se vy sami v práci musíte potýkat.

Zateplené nebo chránící proti vnějšímu teplu

Pracujete v chladném prostředí a býváte díky němu často nemocní? V tom případě vám možná pomůže speciální pracovní obuv vybavena zateplením. Pokud v opačném případě potřebujete při práci před vysokým teplem ochránit, existuje řešení i pro vás. Po takových botách nejčastěji sáhnou požárníci, skláři nebo třeba pracovníci ve slévárenství. Obuv vám poskytne ochranu před vysokými teplotami, které by u klasických bot mohly vést k jejímu zničení a ohrožení vašeho zdraví.

S protipořezovou ochranou

Dalším typem obuvi je ta s protipořezovou ochranou. Je vhodná pro všechny osoby pracující například s motorovou pilou nebo dalšími ostrými předměty. Konstrukci boty zde kromě látky tvoří i speciální protipořezová vrstva. V případě pořezání vás přitom právě tato vrstva ochrání od toho, abyste skončili na pohotovosti se zraněnou nohou.

Odolné vůči pohonným hmotám

Jako poslední vám ještě představíme obuv, která je odolná vůči pohonným hmotám nebo třeba motorovým olejům. Jak již jistě správně tušíte, najde své uplatnění nejčastěji u automechaniků.

Jste v rámci svého zaměstnání povinni nosit obuv, ve které nedokážete vydržet? V TOMTO článku si můžete přečíst, jak v takovém případě postupovat.

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje