- Komerční sdělení -zeny
BydleníZahradní bazény do země nabízejí spousty výhod

Zahradní bazény do země nabízejí spousty výhod

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jakmile se rozhodnete, že na zahradě chcete mít bazén, čeká vás rozhodnutí, zda zvolit nadzemní nebo zapuštěný do země. Každému asi dojde hlavní rozdíl, a to ten, že s nadzemními bazény můžeme do určité míry hýbat a na zimu je třeba schovat pod střechu, kdežto ty zapuštěné jsou na svém místě pořád. Je to tedy vážnější a trvalejší rozhodnutí s větším zásahem do terénu. Oba typy mají své výhody i nevýhody, záleží na nás, co od bazénu očekáváme a jaké jsou naše možnosti.

bazen

Když nechceme bazén zapouštět

U zahradních bazénů neřešíme jen jejich zapuštění, ale i materiál, tvar, velikost a požadované doplňky. Pokud nechceme bazén zapouštět, měli bychom investovat do nějakého „pořádného“, jelikož v těch nafukovacích se v létě pořádně nevyřádíte, není to zkrátka ono. Lepší jsou laminátové nebo plechové dílce, vyrábějí se také bazény z pevné folie s nafukovacím horním dílem. Montáž je rychlá, pořizovací náklady nižší. Bazén ale není tak bytelný a voda je rychleji znehodnocována, vystavená výkyvům teplot. Z hlediska tvaru a velikostí jsou tyto bazény poněkud omezené, ale výhodou pro někoho může být, že nemusí stavebně zasahovat do pozemku. V případě stěhování si bazén můžete vzít s sebou.

Široké možnosti bazénů do země

Pokud toužíte si koupání na zahradě pořádně užít, investujte určitě do zapuštěného bazénu. Nabídka bazénů do země je velmi široká, co se týče rozměrů, tvarů, velikostí i materiálů. Téměř nic není nemožné. Cena se sice může vyšplhat na desítky, ne-li stovky tisíc korun, ale s rostoucí kvalitou máte zaručeno koupání na desítky let dopředu. Vaše zahrada získá s bazénem novou tvář a zvýší se výrazně její hodnota. Materiálem může být plast, ten ale není příliš kvalitní, dále speciální folie, plechy nebo dokonce keramika. Komfort zvýší zastřešení bazénů, které se dnes stává téměř běžnou součástí, a velmi příjemná je pergola s posezením v blízkosti bazénu.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje