Přišli jste o své zaměstnání a hledáte práci? Dle informací Českého statistického úřadu nezaměstnanost poklesla – a to minimum za posledních sedm let.

najít

Nabídka práce

Kde hledat nabídku práce

V současné době je internet tím nejhlavnějším zdrojem nabídek práce.  Pokud zadáte do internetového vyhledávače „nabídka práce”, na monitoru vám vyskočí několik oken s odkazy. Portály s nabídkou vybírejme podle zaměření – existují takové, které se zaměřují na určité regiony či profese. Ujistěte se, že ten vámi vybraný či oblíbený je pravidelně aktualizovaný. Nabídku práce můžeme vyhledávat pomocí úřadů práce nebo se můžeme obrátit na personální agenturu. Ta se skvěle orientuje v nabídkách trhu práce. Jednou z nich je Žirafa.cz – stačí pouze zaslat životopis s požadavky a vše ostatní je už na ní.

Cesty k dosažení zaměstnání

Internet – ač pro některé nepostradatelný, je časově neomezený co do počtu nabídek práce a informacích o procesu hledání práce – od sepsání životopisu po přípravu na pohovor. Obrátit se můžete na personální agenturu, která obsahuje nabídku práce závislou na poptávce. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách personální agentury, kde uvedete své osobní údaje, zkušenosti, připojíte svůj životopis a podmínky, které požadujete. Doporučuje se životopis aktualizovat. Existují i agentury dočasného zaměstnání. Zaměstnávají své klienty a poté je „půjčují” firmám na krátkodobé práce. Úřady práce – po registraci poskytují nejen nabídku práce ale i informační a poradenské služby, obsazování volných pracovních míst, pobírání dávek v nezaměstnanosti, zprostředkování absolventské praxe nebo pro vás zabezpečí rekvalifikaci. Čtete inzeráty v tisku. Dejte však pozor na neseriozní inzeráty bez doplňujících informací. Hledejte „po známých”. Jde o velice známý a silný zdroj. Firmy se představují na výstavách a burzách s nabídkou práce. Seznamte se tedy s volnými pozicemi i touto cestou.

  „Hledám práci“- Jak zvýšit své šance?

Related post

Služby

Personální agentura Žirafa.cz – partner při hledání zaměstnání

Služby

Strašák jménem – Úřad práce

Služby

Personalistka.cz ví, které práce teď frčí!

Comment(0)