- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiVýhody a nevýhody automatů na kávu

Výhody a nevýhody automatů na kávu

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kávu si denně dopřává téměř každý z nás. Ti, kteří neholdují kávě, propadli třeba horké čokoládě, cappuccinu nebo čaji. Tento lahodný nápoj doprovází i naše posezení s přáteli. Umíte si představit, že řeknete „jdu ke kamarádce na kávu“ a ve finále si dáte čaj? To určitě ne. Velmi žádanými se v poslední době staly kávové automaty. Umožní v poměrně krátkém čase připravit výbornou kávu, kterou znáte mnohdy jen ze špičkových kaváren. Navíc umožňují přípravu různých íchutí kávy, podle chuti a oblíbenosti.

Automaty na kávu

Automaty na kávu jsou v dnešní době i velmi zajímavým designovým doplňkem kanceláří, penziónů i domácností. Záleží na velikosti a kapacitě kávovaru. V domácnostech patří k těm oblíbeným automaty espresso a kapslové automaty. Milovníci Italského nápoje espresso si určitě přijdou na své, protože udělat skutečně dobré „presso“ je velké umění. Espresso má své stálé a neměnné zákony a je zcela přesně specifikované. Při jeho přípravě musí být dodržen správný tlak, teplota a extrahování po stanovenou dobu. Proto ne každý kávovar to dokáže a chuť jen vzdáleně připomíná známé presso.

Kdy se vyplatí kapslový kávovar

Pro mlsné jazýčky, které rády mezi sebou střídají různé příchutě je pak vhodný kapslový kávovar. Připravit se na něm dá lahodné cappuccino, latté, horká čokoláda, americká káva, káva různých příchutí, jako je vanilka, krémová, oříšek, karamel, ale i espresso.

Kapslový kávovar nepatří mezi nejekonomičtější volbu, chcete-li pít kávu po hektolitrech. To už se pak vyplatí parní kávovar na mletou kávu. Ale pak ztratíte všechny výhody kávovaru na kapsle a není jich zrovna málo. Proto je před nákupem kávového automatu vhodné předem promyslet, zda mi stačí jeden druh kávy či vyžaduji rozmanitost a hlavně množství vypité kávy.

Výhody a nevýhody kávovaru na kapsle

Pravdou je, že ekonomika provozu je jeho slabší stránkou. Samotné pořízení kapslového kávovaru není nijak náročné. Obsluha je snadná – stačí pouze nalít vodu, vložit požadovanou kapsli a stlačit knoflík. U přípravy nehrozí zbytečně ušpiněné nádobí navíc, umazání a většinou je nápoj připraven během chvilinky. Kapsle vám zajistí, že káva bude mít pokaždé konstantní kvalitu a můžete mít po ruce nepřeberné množství druhů kávy. Nemusíte ani řešit, že by vám káva vyčichla a zvětrala. Jedinou zmiňovanou nevýhodu překrývá tucet dalších výhod, mezi které patří i možnost přípravy čaje. V takovém případě se kapslový kávovar vyplatí i tam, kde kávu pije pouze jeden z partnerů.

e-mail: info@jede.cz

Volejte ZDARMA! : 800 100 586

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje