Podlaha je ústředním prvkem nejen celé místnosti, ale také domácnosti. Je to hlavně tím, že se na ni každý den díváme, chodíme po ní a také je to jeden z prvků, kterých si všimne návštěva. Podlaha tak musí být s ostatním interiérem v dokonalé harmonii. Proto vybírejte podle vlastností a designu. Výběr vám mohou usnadnit renomovaní výrobci? Kteří to jsou? Pokračujte ve čtení.

Tradiční, nadčasové i moderní

Stejně jako cokoliv jiného, i podlahové krytiny podléhají trendům a módě. Stejně tak existují nadčasové evergreeny, tradiční typy tak se i každý rok objeví něco nového, inovativního a trendy. Je obtížné si pak vybrat podlahu, která vás bude bavit i po několika letech. Ale inspirace není nikdy dost a tak se podívejte na aktuální trendy ve světě podlahových krytin.

3 základní otázky

Design podlahy je sice důležitý, ale ještě  trochu více důležité jsou vlastnosti. Protože potřebujete, aby byla podlahová krytina funkční. Proto si nejprve ujasněte, jaké vlastnosti má podlaha splňovat a na základě toho vybírejte materiál, dekory a vzory.

  1. Jaká musí být odolnost?
  2. Jaká musí být údržba a péče?
  3. Jaké vlastnosti se od podlahové krytiny očekávají?
  Dětská hřiště s pískovištěm - ideální pro naše nejmenší

Vlastnostmi se myslí například měkkost, hřejivost, zda je vhodná s podlahovým vytápěním, jaké jsou její akustické a izolační vlastnosti. Při výběru je také důležité se zaměřit na způsob pokládky.

Inspirace přijde v lednu

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, pak si počkejte na veletrh DOMOTEX, který bude od 14. do 17. ledna 2017 v Hannoveru, kde se vše bude točit kolem podlahových krytin a nejnovějších trendů na nadcházející sezónu.

Podle dostupných informací vše nasvědčuje tomu, že hlavním trendem budou ručně tkané koberce, parkety, dřevěné podlahy a laminát. Vše se ponese v duchu ekologie a přírody. Nenechte si ujít nejnovější trendy a oblíbené klasiky.

Vsaďte na českou klasiku

Výhodou vyhlášených a renomovaných výrobců je, že se můžete na jejich výrobky spolehnout. Přesně tohle platí o české společnosti Fatrafloor, kde každý podlaha je známkou kvality, garance a nadčasového designu.

Mezi vyhlášené patří vinylové podlahy FatraClick. Kolekce se věnují především autentickým dekorům dřevin z celého světa. Imitace je tak dokonalá, že je velmi obtížné odhalit, že se jedná o vinylové podlahy a nikoliv o přírodní dřevo.

  Jak při práci na zahradě nevypadat jako strašák do zelí

Aktuální trendy od Gerflor

Francouzské PVC Gerflor jsou vždy sázkou na jistotu. Nejen co se týče kvality, inovativních řešení a odolnosti, ale také jdou vždy s dobou a svými dekory a vzory reagují na aktuální trendy.

A jelikož jedním z hlavních trendů je návrat k přírodě. V nových kolekcích od Gerflor najdete dokonalé imitace dřevin, které jsou ovšem odolnější, jednodušší na údržbu a také za přijatelnější ceny, než je tomu u přírodních dřevěných podlah.

V neposlední řadě Tarkett

Dalším z významných výrobců podlahových krytin je Tarkett. Tato firma se orientuje na výrobu vinylových podlah, které zapadají do skupiny PVC. Tarkett má ve své nabídce luxusní vinylové dílce, prémiový vinyl a také dřevěné podlahy, jakožto zástupce tradice a nadčasovosti.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Zena.cz

MetSo.cz

Comment(0)